Açık Soru Bank – Ücretsiz Soru Bankası, Soru Kitapçığı Hazırlama Ppogramı

Açık Soru Bank öğretmenler için PC ortamında soru kâğıtları oluşturmak için hazırlanmış ücretsiz programdır. Ders, seviye ve ünitelere göre soru hazırlayabilir, sorulara cevap ekleyebilir, sorular için tablo ve resim ekleyebilirsiniz.

Soruları tek, tek kayıt edebilir, soruları hizalayabilir ve yedekle ile hazırladığınız soruları yedekleye bilirsiniz. Programın kullanımına ait program içerisinde videolar bulunmaktadır. Videolar yardım menüsü içerisinde yer almaktadır. Program kullanımı hakkında yardım menüsünü ziyaret ederek daha etkin nasıl kullanabileceğinizi video olarak izleyebilirsiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 8.9 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Açık Soru Bank


Açık Soru Bank İndir


Açık Soru Bank PC için Kurulum Yapma

İndirdiğiniz rar dosyasını açarak klasör içerisinde var olan kur dosyasını çalıştırınız ve gelen kuruluma onay veriniz. Kurulum devam ederek üçüncü kurulum ekranında kullanıcı adını girerek tekrar devam ediniz.

Açık Soru Bank PC için Kurulum Yeri Seçimi

Programı nereye kurmak istediğiniz soran ekranda aynen C:\Program Files (x86)\AcikSoruBank2 olarak kuruluma devam edebilir ya da kurulum yerini değiştirmek için değiştir botonuna dokunarak kurulum yerini belirleyiniz ve kuruluma devam ediniz.

Açık Soru Bank Kısayol Klasörü Ayarlama

Programı çalıştırmak için kısa yol seçimlerini seçerek son kurulum ekranına geldiğinizde bu şekilde kurulumu onayladığınıza dair ileri butonuna dokunarak kurulum bitmesini bekleyiniz.

Kurulum bittiğinde kısa yol ile program yükleme klasörü ya da başlat menüsü ile programı çalıştırarak soru hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.