Balabolka Türkçe Seslendirme Programı – Doğru Bir Şekilde Okuma ve Ses Kaydı

Balabolka ile bilgisayar ekranında bulunan sesmetinleri veya yazmış olduğunuz metinleri seslendirmesini yaparak ses dosyasını olarak kayıt edebilirsiniz.

Özellikle İngilizce metinleri okumada başarılı olan Balabolka Türkçe okumada pek etkili ses çevirisi yapmakmaktadır. Ses hızı, ses uzantısı seçerek kayıt, dosya bölme, önceki ve sonraki tümlece atlama işlemi, konuçması ve ses perdesi seçimi, eş sesleri bulma metin düzenleme özeliklerine sahiptir.

Örnek ses dosyasını buradan dinleyebilirsiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 17.3 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Ilya Morozov


Balabolka İndir


Balabolka Bilgisayara Kurulumu Nasıl Yapılır?

Balabolka.zip dosyasını Winzip kullanarak açınız. Açılan klasör içerisinde dil dosyalarını ve kurulum dosyasını bulacaksınız (setup.exe) kurulum dosyasını bilgisayarınızda başlatınız.

Balabolka Kurulum Dosyası Çalıştırma

Kuruluma onay veriniz ve dil seçimini Turkish (Türkçe) olarak kuruluma devam ediniz.

Balabolka Diller

Yine kurulumu onaylayınız ve kurulum yerinizi seçiniz burasını C:\Program Files\Balabolka olarak devam edebilir ya da “Gözat” menüsünden bilgisayarınızda yer seçerek istediğiniz bir klasör içerisine Balabolka kurulumunu yapabilirsiniz.

Balabolka Kurulum Yeri Seçimi
Balabolka Seslendirme Programı Sonradan Çalıştırma için Kısayol Ayarlaması

Masaüstü kısayol ve Windows başlat menüsü için kısayol oluşturması gerekli mi sorusunu soracaktır. İstediğiniz kısayolu seçerek oluşturmasını isteyebilirsiniz. Kısayol seçiminden sonra yine kuruluma devam ediyoruz.

Kuruluma devam ettiğinizde kurulum başlayarak kurulumu sonlandırmanızı sizden isteyen kurulum ekranı gelecektir. Seslendirme programını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

Balabolka Türkçe Seslendirme Programı – Doğru Bir Şekilde Okuma ve Ses Kaydı Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 6 Adet.