CaRMetal – Geometri için Ücretsiz ve Gelişmiş Çizim Programı

CaRMetal geometri eğitiminize yardımcı gelişmiş özellikleri içerisinde barındıran geometri şekilleri, çizimleri yapabileceğiniz bilgisayar programıdır.

CaRMetal ile çizmiş olduğunuz geometrik şekilleri HTML (web sayfası), PNG (resim), ESP, PDF, ve SVG uzantılı olarak bilgisayarınıza kayıt edebilir. Bu uzantılar ile bilgisayarınızdan kolaylıkla çıktı alabilirsiniz. Geometrik şekilleri bilgisayar ortamında daha kolay yapabilmeniz adına ücretsiz olan CaRMetal eğitim programını incelemenizi tavsiye ederiz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 22.8 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Rene Grothmann


CaRMetal İndir


CaRMetal Kurulumu

İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasını bilgisayarda kurulum için çalıştırınız. Kurulumu yapabilmeniz için sizden kurulumu onaylamanızı isteyecek, onaydan sonra ilk kurulum ekranında kurulum kısa bilgilerini, İkinci kurulum aşamasına geçtiğinizde programı nereye kurmak istediğinizi soran ekranı göreceksiniz.

CaRMetal Kurulum Yeri Seçme

Kurulum yerini C:\Program Files\CaRMetal olarak ilerleyebilir veya “Browse” butonuna dokunarak istediğiniz bir yere kurabilirsiniz.

CaRMetal Masaüstü Kısayol Oluşturma Ekranı

Kurulum yeri seçiminden sonra başlat menüsü adını ayarlayınız devam ediniz. Programa kısa yol oluşturmak istediğinizi soran ekran gelecektir. Kısa yol ile masa üstünden çalıştırmak isterseniz bu ekranda “Create a desktop icon” seçimi aktifleştirerek kuruluma devam ediniz. Bu aşamalardan sonra “Install” butonuna dokunduğunuzda programı bilgisayarınıza kurarak kurulumu sonlandırmanızı sizden isteyecektir.

CaRMetal Kurulumu

Program java üzerinden hazırlandığından bilgisayarınızda eğer java yoksa kurmanız gerekmektedir. Java’yı kurarak programı çalıştırmalısınız. Java kurulu olmayan bilgisayarda program çalışmayacaktır.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.