Dağıtmatik – Ücretsiz Full Ders Dağıtım Programı

Dağıtmatik ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ders dağıtım programıdır. Türkçe ve Türk yapımı olan dağıtmatik Windows 10 da dahil olmaz üzere tüm Windows işletim sistemi için kurulumsuz kullanılabilir.

Program ile çarşaf liste çıkarma, öğretmenlik, derslik, grup ya da sınıflar için toplam ders saati görmebilme ayrı, ayrı gösterebilme, genel öğretim olan günler ve günlük ders sayısını manüel olarak girebilme.

Bütün sınıf, dersler, derslik ders saati kapama, ders tanımlama işleminde birçok öğretmen ve derslik gösterebilme, dağıtımı yapılmış olan programın veya öğretmen, sınıf ya da derslik ön görüntülemesi. Program Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat Akar tarafından hazırlanmıştır.

Program içerisinde versiyon güncellemesi yapılabilir, yardım menüsü kullanılarak Türkçe yardım sayfasından yararlanılabilmektedir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 6.1 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Murat Akar


Dağıtmatik İndir


Dağıtmatik Kullanımı

Dağıtmatik ders dağırım programı .net framework 4.0 üzerinden çalıştığından bilgisayarınızda mutlaka .net framework 4.0 kurulu olması gereklidir. .Net framework 4.0 kurulu ise dagitmatik.rar dosyasını Winrar ile bilgisayarınızda istediğiniz bir yere açınız. Klasör içerisinde bulunan DağıtMatik.exe dosyasını çalıştırmanız yeterli olacaktır. Klasör içerisinde örnekler yer almaktadır.

Örnekleri açmak için programı açtıktan sonra Dosya menüsünden Aç menüsüne giderek herhangi bir örneği seçmeniz yeterlidir.

Örnekler ise şunlar: 5×5 çatal ders (seçmeli aynı saate gelmeli), 5×5 çatal ders ve derse iki öğretmen zor, 5×5 çatal ders ve derse iki öğretmen, 5×5 günler çok kapalı, 5×5 küçük ders programı karışık, çift dal ders çapraz, çift dal ders ve çift öğretmen atama.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

46 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. Ali Tombul 23 Nisan 2023

  Merhabalar ücretsiz program olarak yayınlanmış ama kayıt oluşturmamız isteniyor. Üyelik kaydını nereden ve nasıl oluşturabilirim?

  1. Moderatör 9 Mayıs 2023

   Selam Ali Bey, Dağıtmatik tamamen ücretsiz eğitim programıdır. Program içerisinden ücretsiz kayıt oluşturabiliyorsunuz.

 2. Tarık Bayır 21 Ocak 2023

  Murat hocam klasöre çıkart dedigim vakit arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı diye hata alıyorum. Program kaldırıldı mı acaba siteden winrar ve winzip hepsi yüklü PC’de işletim sistemi windows 7 kullanıyorum.

  1. Moderatör 7 Şubat 2023

   Selam Tarık Bey Winrar programınızı güncelleyerek tekrar açmayı deneyiniz. Winrar’ı güncellediğinizde sorunsuz olarak program .rar dosyası açılacaktır.

 3. Mehmet Yarıcı 4 Ekim 2022

  S.a. Murat Hocam üye nasıl olunur?

 4. Emel Kaleli 23 Eylül 2022

  Murat Bey PDF Excel çıktısı alamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Giriş yapmamız mı gerekiyor. Nasıl üye olup giriş yapacağız.

 5. Özgür Kaya 15 Eylül 2022

  Yeni sürümü indirdim. Zaman ayarı yaparken enter tuşuna basınca program kapanıyor.

 6. Mesut Fidan 7 Eylül 2022

  Üyelik girişi yapmak gerekiyor. Sabitlemeler yapabilmek için nasıl üye olucağız. Kullanıcı girişi ile ilgili bilgi verilmemiş.

  1. Mehtap Fidan 8 Eylül 2022

   Mesut Fidan evet ben de aynı soruyu soracağım. Video izledim ama kullanıcı girişi nasıl yapılır bulamadım. Yaptığım programı PDF olarak kaydetmek istiyorum.

 7. Ali Kesgin 5 Eylül 2022

  Murat Bey kullanıcı girişi ücretli mi, nasıl kullanıcı girişi yapacağız?

 8. Ayhan Karaca 25 Ağustos 2022

  Dağıtmatik programını indirdim ama öğretmen kısıtlamasında üye giriş lazım diyor. Nasıl olacak?

 9. Çağlar Kemal 24 Ağustos 2022

  Programı indirdim ve tüm verileri girdim. Ders dağıtımı yap dediğimde bir türlü ders dağıtmıyor. Detaylarda çeşitli yüzdeler yazıyor. Sadece derslik yüzdesi hep sıfırda kalıyor. Neden olabilir?

 10. Selahattin Bayrak 12 Ağustos 2022

  Kolay gelsin. Evvela programınızı ilk kez kullanacağım. Tüm verileri girdim. Dağıtımı yap tıkladım ancak CPU ve Durum Bilgisi başlıkları altında sürekli değişen rakamlardan oluşan bir şey çıktı. Altta geçen süre diye zaman çalışıyor. Yarım saat bekledim ancak dersleri tabloya dağıtmadı. Acaba kullanıcı girişi olmadığından mıdır, kullanıcı girişini nasıl alabiliriz?

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı) 15 Ağustos 2022

   Selahattin Bey ders dağıtmak için kullanıcı girişine gerek yoktur. Dağıtımdan önce kontrol butonunu kullanarak dağıtımın imkanı var mı? Test etmeniz uygun olacaktır.

 11. Osman Karaca 20 Nisan 2022

  Murat Bey iyi günler çıktı alamıyorum. Pardus işletim sistemi kullanıyorum bundan dolayımıdır ya da yazıcıyı ağ üzerinden kullanıyorum bundan mıdır? Sorun çıktı, Pdf vb. alamıyorum.

 12. Fatih Uluöz 28 Şubat 2022

  Ben programı indiremiyorum.

  1. Moderatör 1 Mart 2022

   Selam Fatih Bey, indirmede herhangi bir sorun yoktur. Sayfada bulunan Dağıtmatik İndir linkini kullanınız.

 13. İlyas Aktop 2 Şubat 2022

  Programı 2 yıldır kullanıyorum çokta memnundum. Şimdi yeni yaptığım programın raporunu alamıyorum. Hiç bir şekilde çalışmıyor. İngilizce bir uyarı veriyor.

  1. Moderatör 3 Şubat 2022

   Selam İlyas Bey, İngilizce uyarının ne olduğunu yazmamışınız. Aldığınız uyarı nedir yazabilir misiniz? Program yapımcısı Murat Bey sorulara gördükçe cevap veriyor. Aldığınız uyarıyı yazarsanız daha rahat cevap verecektir.

 14. Sibel Küsmez 31 Ağustos 2021

  Murat Bey merhabalar. Program yaparken ders dağıtımı sırasında uygun olduğu saat yetersiz diyor ama kontrol ediyorum. Herşey doğru nasıl bu durumu düzeltebilirim?

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı) 2 Eylül 2021

   Sibel Hocam, yerleşim tablosunda kaç tane yerleşilebilir ders varsa en fazla o kadar ders tanımlanabilir.

   Mail ile program dosyasını gönderirseniz yardımcı olabilirim.

 15. Saliha Yılmaz 17 Şubat 2021

  Bu program gerçekten haftalık ders dağıtımı yapabiliyor mu?

  1. Tarık İşler 17 Şubat 2021

   Saliha deneyerek anlayabilirsin. Yorumları okursan yorumlardan da cevabı bulabilirsin diye düşünüyorum.

  2. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı) 27 Şubat 2021

   Saliha Hanım, 2014 Yılından bu yana dağıttığı haftalık ders programı 1.000.000 a yaklaştı. Yıllık yaklaşık 4000 kurum programdan faydalanıyor. 🙂 Eksiklikleri var mı? Elbetteki var. Ama inşallah halledeceğiz.

 16. Vahap Batal 5 Aralık 2020

  Murat Hocam iyi akşamlar. Programı kullanıyorum çok güzel, ellerinize sağlık. Bir istekte bulunabilir miyiz?

  1 – Bilgiler / Bilgi Giriş Formu/ Dersler / Öğretmenler / Derslik / Sınıflar kısımlarında koşular altında yapılan çalışmalarda seçilen uygun veya uygun değil adetlerinin alt kısımda yer alan Uygun (Yeşil alan) ve Uygun Değil (Kırmızı Alan) içerisinde sayılarının yazılmasının sağlanması. Bilgi alamaya yarımcı olacaktır.
  2 – Bilgiler / Bilgi Giriş Formu / Dersler / Öğretmenler / Derslik / Sınıflar sayfalarında yer alan toplam saatlerin genel toplamı işlenebilmesinin sağlanması. Kontrolleri kolaylaştıracaktır.

  Not: Yapsanız da yapmasanız da İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 17. Vahap Batal 27 Kasım 2020

  Murat Bey’e sorum olacak. İlk olarak program için emeklerinize sağlık teşekkür ederim.

  1- 1 dersi ikiye bölüp 1hafta 1 hoca başka 1 haftada başka hocaya verebilir miyiz?
  2- Grup mantığı nedir. Nasıl bir kolaylık sağlar
  3- Manüel ders yerleştirme özelliği eklendi mi?

  Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı) 30 Kasım 2020

   1. Ders ikiye bölünebilir. Derse iki öğretmen tanımlanabilir. Fakat hafta, hafta ayrı girecek şekilde değil. 2. cevapta buna örnek verdim.
   2. Meslek liselerinde sınıflar kendi içinde dallara ayrılır. Kültür dersleri ortak işlenirken meslek dersleri sınıflar gruplara ayrılarak işlenir. Grup oluşturma ile bu türdeki derslerin dağıtılması sağlanmış olur.
   3. Daha eklenmedi. Kolay gelsin.

   1. Halis Yorulmaz 30 Kasım 2020

    Soruyu soran değilim ama ilgilenerek cevap verdiğiniz için size teşekkür etmek istedim Murat Bey. Yaptığınız program ve ilgilendiğiniz için Allah sizden razı olsun.

   2. Halit Kocagöl 5 Aralık 2020

    Murat Bey, böyle bir program yaparak eğitime kattığınız değer için Allah sizden razı olsun. Bu dünya cihanında ve diğer ahiret cihanında rabbim işinizi kolaylaştırsın. Sizde inşallah bana dua edin. Elinize ve yüreğinize sağlık teşekkür ederim.

 18. Yaşar Kocatepe 9 Ekim 2020

  Kaydetmede sıkıntı var neden?

 19. Memet Bilen 24 Eylül 2020

  Pdf veya Excel olarak nasıl indirebiliriz.

 20. Behçet Bahar 23 Eylül 2020

  Merhaba hocam Azerbaycan’dan yazıyorum. Dağıtmatik programını yükledik fakat bilgileri girdikten sonra kayıt etmek istediğimizde error veriyor. Acaba nerede hata yapıyoruz teşekkürler.

 21. Selman Kaya 21 Eylül 2020

  Dağıtım yapıldığında tek öğretmeni tüm sınıflara aynı anda atıyor.

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı) 21 Eylül 2020

   Selman Hocam Dağıtmatik ile tek ders altında birçok grubu birleştirerek tanımlama yapabilirsiniz. O şekilde tanımlarsanız bu grupları aynı derse atar. Siz dersleri ayrı, ayrı tanımlarsanız ayrı zamanlara atar.

   1. Moderatör 22 Eylül 2020

    Murat Bey, cevabınız için teşekkür ederiz.

 22. Hasan Bulur 17 Eylül 2020

  Merhaba. Bu programı uzun süredir kullanıyorum. Ancak güncellenmesi gerekiyor. Bazı özellikler eksik. Özellkle çok sınıflı olunca dağıtması zorlaşıyor ve çok yavaşlıyor. Acaba geliştirici siz misiniz?

  1. Moderatör 17 Eylül 2020

   Selam Hasan Bey, indirPlayer.com yapımcılar tarafından sunulan programların tanıtımları ve indirme imkânını size vermektedir. Yapımcı (geliştirici) ismi sayfada yapımcı karşısında yazmaktadır.

 23. Ela Yılmaz 30 Haziran 2020

  Dağıtmatik programını ilk defa kullanacağım acaba nasıl kullanmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

  1. Moderatör 30 Haziran 2020

   Selam Ela birçok kişi tarafından kullanılan ücretsiz programdır. Programı kullanımı basittir.

 24. Macit Terzioğlu 24 Eylül 2019

  Dağıtmatik programını kurmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör 24 Eylül 2019

   Sayfada Macit Bey anlatımı yapılmıştır. Siz nerede sorun yaşıyorsunuz, yoksa hiçbir kurulumu yapamadınız mı detaylı olarak anlayabilir misiniz?

  2. Moderatör 26 Eylül 2019

   Tekrar selam Macit Bey, sorunuzun detayını bildirmemişiniz ama biz yinede sizin ve kullanıcıların okuyacağını düşündüğümüzden nasıl kurulum yapacağınızı daha doğrusu kurulum yerine Dağıtmatik programını nasıl açacağınızı anlatalım.

   Dağıtmatik programı kurulum istemiyor sadece indirdiğiniz dagitmatik.rar dosyasını Winrar ile açıyorsunuz. Alt resimde ki gibi klasöre çıkar diyebilirsiniz.

   Klasöre çıkardığınızda üst resimde ki gibi \DağıtMatik klasörüne giderek DağıtMatik.exe dosyasını çalıştırıyor, programı kullanmaya başlıyorsunuz. Burada önemli olan Winrar programı ile Dağıtmatik programını açmak diğer tüm işlemler görüldüğü üzere basittir.

   1. Yusuf Karaca 26 Şubat 2022

    Sayın Moderatör ilginiz için teşekkür etmek adına yazıyorum. Mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışmışsınız hem siz hem program yapımcısı teşekkürler.

    Yorumlara “Beğen” ve “Faydalı” butonları ekleyebilirseniz ve bu yorumları üst sıralarda görüntülenecek şekilde sayfayı düzenleyebilirseniz beğenilen ve faydalı bulunan yorumlara erişim kolaylaşabilir.

    Programı kullanma ihtimalim yok fakat yorumlardaki bu nitelikli etkileşimden çok etkilendim. Dilerim sizin gibi insanları yetiştirmek bütün öğretmenlere ve bana da nasip olur.

    Bir kere daha size ve Murat Bey’e çok teşekkürler.

    1. Moderatör 26 Şubat 2022

     Selam Yusuf Bey, görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Sitede şu an için fazla yorum olmadığından beğen veya faydalı değil zayıf kalıyor ve sadeliğini bozuyor. Bu sebepten dolayı kullanımdaydı, kaldırdık. Değerli görüşlerinizi en içten ve samimi duygularla bizlerle paylaştığınız için tekrar size teşekkür ederiz.

 25. Müslüm Duyan 3 Eylül 2019

  İndirmek için üyelik şart mı?

  1. Moderatör 4 Eylül 2019

   Siteye üye olmadan direk olarak sayfadan indirebiliyorsunuz Müslüm Bey, kullanıcıların daha rahat indirme yapabilmeleri için üyelik sistemini yakın zaman kaldırdık, üyelik sistemi daha da gelmeyecektir. Üye olmadan hızlı bir şekilde programı sayfadan indirebilirsiniz.