Dağıtmatik – Ücretsiz Full Ders Dağıtım Programı

Dağıtmatik ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ders dağıtım programıdır. Türkçe ve Türk yapımı olan dağıtmatik Windows 10 da dahil olmaz üzere tüm Windows işletim sistemi için kurulumsuz kullanılabilir.

Program ile çarşaf liste çıkarma, öğretmenlik, derslik, grup ya da sınıflar için toplam ders saati görmebilme ayrı, ayrı gösterebilme, genel öğretim olan günler ve günlük ders sayısını manüel olarak girebilme.

Bütün sınıf, dersler, derslik ders saati kapama, ders tanımlama işleminde birçok öğretmen ve derslik gösterebilme, dağıtımı yapılmış olan programın veya öğretmen, sınıf ya da derslik ön görüntülemesi. Program Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat AKAR tarafından hazırlanmıştır.

Program içerisinde versiyon güncellemesi yapılabilir, yardım menüsü kullanılarak Türkçe yardım sayfasından yararlanılabilmektedir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 269 KB | İşletim Sistemi: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP | Yapımcı: Murat Akar


Dağıtmatik İndir


Dağıtmatik Kullanımı

Dağıtmatik ders dağırım programı .net framework 4.0 üzerinden çalıştığından bilgisayarınızda mutlaka .net framework 4.0 kurulu olması gereklidir. .Net framework 4.0 kurulu ise dagitmatik.rar dosyasını Winrar ile bilgisayarınızda istediğiniz bir yere açınız. Klasör içerisinde bulunan DağıtMatik.exe dosyasını çalıştırmanız yeterli olacaktır. Klasör içerisinde örnekler yer almaktadır.

Örnekleri açmak için programı açtıktan sonra Dosya menüsünden Aç menüsüne giderek herhangi bir örneği seçmeniz yeterlidir.

Örnekler ise şunlar: 5×5 çatal ders (seçmeli aynı saate gelmeli), 5×5 çatal ders ve derse iki öğretmen zor, 5×5 çatal ders ve derse iki öğretmen, 5×5 günler çok kapalı, 5×5 küçük ders programı karışık, çift dal ders çapraz, çift dal ders ve çift öğretmen atama.

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

Dağıtmatik – Ücretsiz Full Ders Dağıtım Programı Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 15 Adet.

 1. Behçet Bahar

  Merhaba hocam Azerbaycan’dan yazıyorum. Dağıtmatik programını yükledik fakat bilgileri girdikten sonra kayıt etmek istediğimizde error veriyor. Acaba nerede hata yapıyoruz teşekkürler.

 2. Hasan

  Merhaba. Bu programı uzun süredir kullanıyorum. Ancak güncellenmesi gerekiyor. Bazı özellikler eksik. Özellkle çok sınıflı olunca dağıtması zorlaşıyor ve çok yavaşlıyor. Acaba geliştirici siz misiniz?

  • Moderatör

   Tekrar selam Macit Bey, sorunuzun detayını bildirmemişiniz ama biz yinede sizin ve kullanıcıların okuyacağını düşündüğümüzden nasıl kurulum yapacağınızı daha doğrusu kurulum yerine Dağıtmatik programını nasıl açacağınızı anlatalım.

   Dağıtmatik programı kurulum istemiyor sadece indirdiğiniz dagitmatik.rar dosyasını Winrar ile açıyorsunuz. Alt resimde ki gibi klasöre çıkar diyebilirsiniz.

   Klasöre çıkardığınızda üst resimde ki gibi \DağıtMatik klasörüne giderek DağıtMatik.exe dosyasını çalıştırıyor, programı kullanmaya başlıyorsunuz. Burada önemli olan Winrar programı ile Dağıtmatik programını açmak diğer tüm işlemler görüldüğü üzere basittir.

  • Moderatör

   Siteye üye olmadan direk olarak sayfadan indirebiliyorsunuz Müslüm Bey, kullanıcıların daha rahat indirme yapabilmeleri için üyelik sistemini yakın zaman kaldırdık, üyelik sistemi daha da gelmeyecektir. Üye olmadan hızlı bir şekilde programı sayfadan indirebilirsiniz.