Dağıtmatik – Ücretsiz Full Ders Dağıtım Programı

Dağıtmatik ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ders dağıtım programıdır. Türkçe ve Türk yapımı olan dağıtmatik Windows 10 da dahil olmaz üzere tüm Windows işletim sistemi için kurulumsuz kullanılabilir.

Program ile çarşaf liste çıkarma, öğretmenlik, derslik, grup ya da sınıflar için toplam ders saati görmebilme ayrı, ayrı gösterebilme, genel öğretim olan günler ve günlük ders sayısını manüel olarak girebilme.

Bütün sınıf, dersler, derslik ders saati kapama, ders tanımlama işleminde birçok öğretmen ve derslik gösterebilme, dağıtımı yapılmış olan programın veya öğretmen, sınıf ya da derslik ön görüntülemesi. Program Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat Akar tarafından hazırlanmıştır.

Program içerisinde versiyon güncellemesi yapılabilir, yardım menüsü kullanılarak Türkçe yardım sayfasından yararlanılabilmektedir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 269 KB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Murat Akar


Dağıtmatik İndir


Dağıtmatik Kullanımı

Dağıtmatik ders dağırım programı .net framework 4.0 üzerinden çalıştığından bilgisayarınızda mutlaka .net framework 4.0 kurulu olması gereklidir. .Net framework 4.0 kurulu ise dagitmatik.rar dosyasını Winrar ile bilgisayarınızda istediğiniz bir yere açınız. Klasör içerisinde bulunan DağıtMatik.exe dosyasını çalıştırmanız yeterli olacaktır. Klasör içerisinde örnekler yer almaktadır.

Örnekleri açmak için programı açtıktan sonra Dosya menüsünden Aç menüsüne giderek herhangi bir örneği seçmeniz yeterlidir.

Örnekler ise şunlar: 5×5 çatal ders (seçmeli aynı saate gelmeli), 5×5 çatal ders ve derse iki öğretmen zor, 5×5 çatal ders ve derse iki öğretmen, 5×5 günler çok kapalı, 5×5 küçük ders programı karışık, çift dal ders çapraz, çift dal ders ve çift öğretmen atama.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

25 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. Sibel Küsmez

  Murat Bey merhabalar. Program yaparken ders dağıtımı sırasında uygun olduğu saat yetersiz diyor ama kontrol ediyorum. Herşey doğru nasıl bu durumu düzeltebilirim?

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı)

   Sibel Hocam, yerleşim tablosunda kaç tane yerleşilebilir ders varsa en fazla o kadar ders tanımlanabilir.

   Mail ile program dosyasını gönderirseniz yardımcı olabilirim.

 2. Saliha Yılmaz

  Bu program gerçekten haftalık ders dağıtımı yapabiliyor mu?

  1. Tarık İşler

   Saliha deneyerek anlayabilirsin. Yorumları okursan yorumlardan da cevabı bulabilirsin diye düşünüyorum.

  2. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı)

   Saliha Hanım, 2014 Yılından bu yana dağıttığı haftalık ders programı 1.000.000 a yaklaştı. Yıllık yaklaşık 4000 kurum programdan faydalanıyor. 🙂 Eksiklikleri var mı? Elbetteki var. Ama inşallah halledeceğiz.

 3. Vahap Batal

  Murat Hocam iyi akşamlar. Programı kullanıyorum çok güzel, ellerinize sağlık. Bir istekte bulunabilir miyiz?

  1 – Bilgiler / Bilgi Giriş Formu/ Dersler / Öğretmenler / Derslik / Sınıflar kısımlarında koşular altında yapılan çalışmalarda seçilen uygun veya uygun değil adetlerinin alt kısımda yer alan Uygun (Yeşil alan) ve Uygun Değil (Kırmızı Alan) içerisinde sayılarının yazılmasının sağlanması. Bilgi alamaya yarımcı olacaktır.
  2 – Bilgiler / Bilgi Giriş Formu / Dersler / Öğretmenler / Derslik / Sınıflar sayfalarında yer alan toplam saatlerin genel toplamı işlenebilmesinin sağlanması. Kontrolleri kolaylaştıracaktır.

  Not: Yapsanız da yapmasanız da İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 4. Vahap Batal

  Murat Bey’e sorum olacak. İlk olarak program için emeklerinize sağlık teşekkür ederim.

  1- 1 dersi ikiye bölüp 1hafta 1 hoca başka 1 haftada başka hocaya verebilir miyiz?
  2- Grup mantığı nedir. Nasıl bir kolaylık sağlar
  3- Manüel ders yerleştirme özelliği eklendi mi?

  Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı)

   1. Ders ikiye bölünebilir. Derse iki öğretmen tanımlanabilir. Fakat hafta, hafta ayrı girecek şekilde değil. 2. cevapta buna örnek verdim.
   2. Meslek liselerinde sınıflar kendi içinde dallara ayrılır. Kültür dersleri ortak işlenirken meslek dersleri sınıflar gruplara ayrılarak işlenir. Grup oluşturma ile bu türdeki derslerin dağıtılması sağlanmış olur.
   3. Daha eklenmedi. Kolay gelsin.

   1. Halis Yorulmaz

    Soruyu soran değilim ama ilgilenerek cevap verdiğiniz için size teşekkür etmek istedim Murat Bey. Yaptığınız program ve ilgilendiğiniz için Allah sizden razı olsun.

   2. Halit Kocagöl

    Murat Bey, böyle bir program yaparak eğitime kattığınız değer için Allah sizden razı olsun. Bu dünya cihanında ve diğer ahiret cihanında rabbim işinizi kolaylaştırsın. Sizde inşallah bana dua edin. Elinize ve yüreğinize sağlık teşekkür ederim.

 5. Yaşar Kocatepe

  Kaydetmede sıkıntı var neden?

 6. Memet Bilen

  Pdf veya Excel olarak nasıl indirebiliriz.

 7. Behçet Bahar

  Merhaba hocam Azerbaycan’dan yazıyorum. Dağıtmatik programını yükledik fakat bilgileri girdikten sonra kayıt etmek istediğimizde error veriyor. Acaba nerede hata yapıyoruz teşekkürler.

 8. Selman Kaya

  Dağıtım yapıldığında tek öğretmeni tüm sınıflara aynı anda atıyor.

  1. Murat Akar (Dağıtmatik Yapımcısı)

   Selman Hocam Dağıtmatik ile tek ders altında birçok grubu birleştirerek tanımlama yapabilirsiniz. O şekilde tanımlarsanız bu grupları aynı derse atar. Siz dersleri ayrı, ayrı tanımlarsanız ayrı zamanlara atar.

   1. Moderatör

    Murat Bey, cevabınız için teşekkür ederiz.

 9. Hasan Bulur

  Merhaba. Bu programı uzun süredir kullanıyorum. Ancak güncellenmesi gerekiyor. Bazı özellikler eksik. Özellkle çok sınıflı olunca dağıtması zorlaşıyor ve çok yavaşlıyor. Acaba geliştirici siz misiniz?

  1. Moderatör

   Selam Hasan Bey, indirPlayer.com yapımcılar tarafından sunulan programların tanıtımları ve indirme imkânını size vermektedir. Yapımcı (geliştirici) ismi sayfada yapımcı karşısında yazmaktadır.

 10. Ela Yılmaz

  Dağıtmatik programını ilk defa kullanacağım acaba nasıl kullanmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

  1. Moderatör

   Selam Ela birçok kişi tarafından kullanılan ücretsiz programdır. Programı kullanımı basittir.

 11. Macit Terzioğlu

  Dağıtmatik programını kurmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

  1. Moderatör

   Sayfada Macit Bey anlatımı yapılmıştır. Siz nerede sorun yaşıyorsunuz, yoksa hiçbir kurulumu yapamadınız mı detaylı olarak anlayabilir misiniz?

  2. Moderatör

   Tekrar selam Macit Bey, sorunuzun detayını bildirmemişiniz ama biz yinede sizin ve kullanıcıların okuyacağını düşündüğümüzden nasıl kurulum yapacağınızı daha doğrusu kurulum yerine Dağıtmatik programını nasıl açacağınızı anlatalım.

   Dağıtmatik programı kurulum istemiyor sadece indirdiğiniz dagitmatik.rar dosyasını Winrar ile açıyorsunuz. Alt resimde ki gibi klasöre çıkar diyebilirsiniz.

   Klasöre çıkardığınızda üst resimde ki gibi \DağıtMatik klasörüne giderek DağıtMatik.exe dosyasını çalıştırıyor, programı kullanmaya başlıyorsunuz. Burada önemli olan Winrar programı ile Dağıtmatik programını açmak diğer tüm işlemler görüldüğü üzere basittir.

 12. Müslüm Duyan

  İndirmek için üyelik şart mı?

  1. Moderatör

   Siteye üye olmadan direk olarak sayfadan indirebiliyorsunuz Müslüm Bey, kullanıcıların daha rahat indirme yapabilmeleri için üyelik sistemini yakın zaman kaldırdık, üyelik sistemi daha da gelmeyecektir. Üye olmadan hızlı bir şekilde programı sayfadan indirebilirsiniz.