Datakent Bilgisayar Terimleri Sözlüğü – Bilgisayar Eğitim Programı

Datakent bilgisayar terimleri sözlüğü ile bilgisayarınızda bulunan terimlerin ne anlama geldiğiniz detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Program içerisinde istediğiniz terimin ne anlama geldiğini, ne amaçla kullanıldığını veya nasıl kullanacağınızı terimin anlamları ile birlikte detaylı olarak bulabileceksiniz.

Özellikle yeni bilgisayar kullanıcıların bilgisayarı daha iyi anlamaları için bir eğitim programı olarak bu programı kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Program tamamen ücretsiz ve Türk yapımı bir programdır. Rahatlıkla kullanabilir ve bilgisayar terimlerini zorlanmadan kısa sürede rahatlıkla anlayabilirsiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 2.2 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Datakent Yazılım


Datakent Bilgisayar Terimleri Sözlüğü – Bilgisayar Eğitim ProgramıBilgisayar Terimleri Sözlüğü İndir


Datakent Bilgisayar Terimleri Sözlüğü – Bilgisayar Eğitim ProgramıBilgisayar Terimleri Sözlüğü Kurulumu

İndirmiş olduğunuz arşiv dosyasını bilgisayarınızda açınız. Klasör içerisinde bulunan setup dosyasını çalıştırınız. İlk kurulumu geçerek ikinci kurulum ekranında hedef klasörü yani kurulum yerini seçiniz.

Datakent Bilgisayar Terimleri Sözlüğü – Bilgisayar Eğitim Programı Kurulum Yeri Belirleme

Üçüncü kurulum ekranında başlat menüsü için ad seçimi yapmalısınız. Aç seçimi alanında Program Bilgisayar Terimler Sözlüğünün kısa harfleri olan BTS olarak kurmanızı isteyecektir. Burayı değiştirerek kuruluma devam edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

Datakent Bilgisayar Terimleri Sözlüğü Kısa Yol Adı Ayarlama Kurulum Alanı
Datakent Bilgisayar Terimleri Sözlüğü SON Kurulum Ekranı

Bu aşamadan sonra bilgisayarınıza kurulumu yapmanız için en son ekrana geçecek ve kurulum tamamen bitmesini bekleyeceksiniz. Kurulum bittikten sonra masa üstü kısa yol veya başlat menüsü kısa yol tuşları ile bilgisayar sözlüğünü başlatabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.