Diyanet Kur’an-ı Kerim Arapça PDF – İnternetsiz Çalışır

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Kur’an-ı Kerim PDF formatında çalıştırarak, PDF okuyucu veya internet tarayıcınızda indirdikten sonra açarak internet olmasada PDF formatında bilgisayarınızda Kur’an-ı Kerimi arapça olarak okuyabilirsiniz.

Tamamen Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılmış toplam 616 sayfa sayfalar arası geçiç yapabileceğiniz Kur’an-ı Kerim sırasına göre sayfalanan yan menüyü seçerek istediğiniz sayfayı açabileceğimiz PDF formatında arapça Kur’an-ı Kerim bilgisayar yazılımıdır.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 22 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı


Diyanet Kur’an-ı Kerim Arapça PDF İndir


Diyanet Kur’an-ı Kerim Arapça PDF Çalıştırma

İndirme işleminden sonra bilgisayarınızda sıkıştırılmış olarak indirmiş olduğunuz rar dosyasını Winrar ile açınız. Diyanet-Kuran-Pdf-Formatinda.rar dosyasını açtıktan sonra içerisinde Diyanet-Kuran-Pdf-Formatinda.pdf dosyasını göreceksiniz.

PDF dosyasını Adobe Acrobat Reader programı ile çalıştırabilir, PDF formatı açan herhangi bir program ile çalıştırabilir veya internet tarayıcısına Diyanet-Kuran-Pdf-Formatinda.pdf dosyasını üzerine bıkarak internet tarayıcısında PDF açma programı olmadan da çalıştırabilirsiniz.

İnternet tarayıcılardan Google Chrome Web Tarayıcısı, Mozilla Firefox ve Opera sorunsuz olarak açmaktadır. Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsanız bir daha PDF okuma programı olmadan internet tarayıcınızdan çalıştırarak Kur’an-ı Kerim arapça metnini tarayıcınızdan okuyamaya başlayabilirsiniz.

Dini programları elimizden geldiğince Diyanet işleri başkanlığının vermiş olduğu kaynaklardan sizlere vermeye çalışıyoruz. Sitede yine Diyanet işletim başkanlığı tarafından hazırlanmış Kur’an-ı Kerim Türkçe Mealini bularak bilgisayarınıza indirebilir PDF formatından çalıştırabilir, internet olmadan Kur’an-ı Kerim Mealini okuyabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

4 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. Zöhre Aksel 4 Şubat 2022

  Ben internetsiz Kuranı Kerimi internette Arapça okumak istiyorum.

  1. Moderatör 4 Şubat 2022

   Selam Zöhre Hanım indirdiğiniz Kuran-ı Kerim Arapça metindir. Telefon için mi bahsediyorsunuz? Eğer telefon için ise Google Play ya da App Store içerisinde Kuran-ı Kerim’in Arapça birden fazla bulabilirsiniz.

 2. İsmet Topuz 4 Eylül 2021

  PDF formatında direk rar dosyasını açarak tüm Windows işletim sisteminde kullanabiliyorsunuz. Kullanımı basit görüntüler Arapça harf okunaklı iyi öneririm. Yardım isteyen olursa yazabilir, cevaplarım.

  1. Moderatör 4 Eylül 2021

   Selam İsmet Bey, deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Program Diyanet’in orjinal Kuran okuma programıdır.