Eğitimhane Ödevmatik Programı

Eğitimhane, ödevmatik öğretmenler için hazırlanmış birleştirilmiş olan sınıflar için Matematik derslerine ait test ve alıştırma için test ve alıştırma hazırlanabilecek Windows yazılımıdır.

Program içerisine girdiğinizde dört işlem, toplama, çıkarma, çarpma, bölme, 2 basamaklı ondalık sayılar, 3 basamaklı ondalık sayılar, saatler, romen rakamı, iki sütun ve tek sütun kesir alıştırmaları, kesirler ile işlem, sayı alıştırmaları ve diğer matematik alıştırmalarından istediğinizi seçerek testler oluşturabilirsiniz.

Program içerisinde ayrıca hesap yapabilmeniz için iki sayıyı çıkartma, çarpma, toplama ve bölme yapabilmeniz için hesap makinesi, boş zamanında dinlenme amaçlı, testlere ara vererek oyunmatik, nostalji, sudoko gibi eğlenceli araçlarınıda bulabilirsiniz. Program ücretsiz, tamamen Türkçe içeriklidir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 2.2 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Tekin Murat


Eğitimhane Ödevmatik Programı İndir


Eğitimhane Ödevmatik Programı Çalıştırılması

İndirdiğiniz dosyasını bilgisayarınızda Winrar ya da Winzip kullanarak açınız. Açılan klasör içerisinde sarı ikon tek çalıştırma dosyasını göreceksiniz bu dosyaya dokunduğunuzda program çalışacaktır. Sıkıştırılmış dosyayı başka bir yerde tekrar açarak kullanabilirsiniz. Kurulum gerektirmeden taşıyarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Test oluşturmak için yapmanız gereken hangi konular ile test oluşturmak istiyorsanız o konuyu seçiniz, arkasında konu ile alakalı diğer seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekleri istediğinize göre seçerek hazırla butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde kolaylıkla bilgisayarınızda çıktı alabilir, öğrencilere test sorularını hazırlayabilirsiniz. Hazırlamada kısıtlama yoktur. Dilediğiniz kadar test hazırlayabilir ya da ileriye yönelik testler oluşturabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

5 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. Halit Gültekin 18 Aralık 2022

  Emeğinize sağlık. Saygılar.

 2. Dilek Serince 27 Ağustos 2020

  Ödevmatik istiyorum.

  1. Moderatör 28 Ağustos 2020

   Selam Dilek Hanım sayfadan indirdiğiniz ödevmatik programıdır. Yanlış mı cevap ne istediğinizi biraz daha detaylandırabilir misiniz?

 3. Hakan Belgisiz 16 Mayıs 2020

  Ben bu programı sevdim.

  1. Moderatör 16 Mayıs 2020

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz Hakan Bey, iyi ramazanlar.