Fatih Kalem – Ücretsiz Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uygulaması

Fatih Kalem ile EBA etkileşimli tahtaları daha verimli olarak kullanabilirsiniz. Fatih Kalem Windows işletim sisteminize otomatik olarak arka plan görünecek şekilde kalem ekler ve ekranda yazı yazmaya başlayabilirsiniz.

Ekran, PDF dosyası, web sayfası üzerine, uygulama üzerine video üzerine kolaylıkla yazı yazabilirsiniz. Ekran istediğiniz yeri seçerek üzerinden çalışma ortamı hazırlayabilirsiniz. 24 adet renk 6 boy 3 adet farklı kalem ve 4 boy silgi bulunmaktadır.

Derslerde kullanabileceğiniz matematiksel çizimler ve şekiller bulunmaktadır. Ayarlar alanında programı kendinize göre kişileştirebilir istediğiniz kalem ve rengi ile çalışabilirsiniz. İki parmağınızla kalem rengini seri bir şekilde değiştirebilir ya da silgi ile basitçe iki parmak yöntemi ile kolaylıkla silebilirsiniz.

Kullanımı kolay Fatih Kalem Milli Eğitim Bakanlığı (EBA) tarafından ücretsiz sunulmaktadır. Program içerisinde hiçbir kısıtlama ayarlamalar da dahil bulunmamaktadır.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 51.9 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: EBA


Fatih Kalem İndir


Fatih Kalem Kurulumu

Rar dosyasını açınız. Setup dosyasını çalıştırarak Fatih Kalem yazılımının kurulumu için onay veriniz.

Fatih Kalem Kurulumu

Kurulum onayından sonra bilgisayarınıza kurulumu yapılarak kurulumu sonlandırmanız gerekmektedir.

Fatih Kalem Kurulum Sonlandırma

Kurulum sonlandırma sonrası programı kullanamaya başlayabilirsiniz. Program kurulum sonundan Fatih Kalem direk olarak başlar ve ekranın sağ orta alanından küçük sekme olarak açılır. Programda çıkısı sonrası başlat menüsünden ya da masaüstü Fatih Kalem kısa yol simgesi ile programı tekrar çalıştırabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.