Geogebra – Matematik ve Geometri için Ücretsiz Eğitim Programı

Geogebra, matematik, geometri, istatistik, cebir gibi matematik derslerinin bir bütünü olan eğitim yazılımıdır.

Açık kaynak kodlu sürekli olarak geliştirilen Geogebra Türkçe dil seçimi ile size matematik derslerinizde yardımcı olmayı amaçlayan ücretsiz eğitim programıdır.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 65.1 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: GeoGebra Inc.


Geogebra İndir


Geogebra Kurulumu

İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasını bilgisayarınızda kurulum yapmak adına çalıştırınız. Kurulum ilk aşamasından di seçiminizi sizden seçmenizi isteyecektir. Türkçe dil seçimini seçerek programın kurulum ve kendisini Türkçe yapabilir ya da diğer dillerde kurabilirsiniz.

Geogebra Kurulumu Dil Seçimi

Diğer kurulum aşamasında lisans sözleşmesini inceleyerek kuruluma devam ediniz. Lisans kurulum aşamasından sonra kurulumu standart kurulum ya da Custom (Gelişmiş) seçerek kuruluma devam ediniz. Standart kurulumda direk olarak kurulum aşamasına geçer, Custom seçiminde ise kurulum yeri ve diğer kısa yol ayarlamalarını değiştirebilirsiniz.

Geogebra Kurun

Her iki aşamadan sonra “Kur” butonuna basınız ve bilgisayara programın tamamen bitmesini bekleyerek kurulum sonlandırınız. Başlat menüsüne giderek, masa üstü kısa yol simgesine giderek programı başlatabilirsiniz.

Geogebra Kullanıcı Girişi Yapma veya Kayıt Ekranı

Programa giriş yapmanız için kayıt olmanız gerekmektedir. Google hesabınızla, sosyal ağ hesabınızla ve Office 365 hesabınızla giriş yapabilir ya da mail adresinizi girerek giriş yapabilirsiniz. Önceden kayıt olanlar kullanıcı adı ve şifresini yazarak giriş yapmaları yeterli olacaktır. Mail ile kayıt için “Hesap Oluştur” menüsünü kullanınız.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

1 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

  1. Orhan Çelik

    Geometrik çizim programları arasında en iyilerinden arkadaşlar kullanmak isteyenlere tavsiye ederim.