GnuCash Türkçe Muhasebe – Basit Kurulum, Basit Kullanım Full Muhasebe Programı

GnuCash bireysel ya da küçük işletmeler için hazırlanmış muhasebe kayıtlarını tutabileceğiniz ücretsiz full içerikli tamamen Türkçe olarak kullanabileceğiniz Windows için muhasebe programıdır.

Borçlar, gelir, gider, banka, yatırım işlemleri, kasa işlemleri, alıcı ve satıcı işlemleri, öz kaynaklar ve varlıklar üzerinden işlem yapabilirsiniz. İndirme kurulum şekilde olup sadece kurulum yaparak programı basitçe kullanmaya başlayabilirsiniz. Kurulumu hakkında bilgi çin alt sayfada kurulum nasıl yapılır alanını okuyunuz.


Lisans: Ücrtsiz | Boyut: 138 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: The GnuCash Project


GnuCash Türkçe Muhasebe İndir


GnuCash Türkçe Muhasebe Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulum dosyasını Windows işletim sisteminizde başlatınız. İlk kurulum ekranında kuruluma onay vererek diğer kurulum ekranı olan dil seçimini ekranını geçiniz.

GnuCash Türkçe Muhasebe Kurulumu Dil Seçimi

Dil seçimininde Türkçe bulunmaktadır. English olarak devam ediniz. Bilgisayarınız Türkçe olduğundan program ilk açılışta bilgisayarınızın Türkçe olarak algılayacak ve GnuCash programı otomatik olarak Türkçe olarak açılacaktır. Kurulum İngilizce program açılıca direk Türkçe olacaktır. Burada English dil seçimini seçili halde devam ediniz.

Kullanım koşulların ekranında ilerleyerek kurulum yeri seçiminizi yapınız. Kurulum yerini C:\Program Files\gnucash olarak yapabilir veya “Browse” alanından istediğiniz bir yere D sürücüsüde de olabilir kurabilirsiniz. Kurulum yeri hakkında fikir sahibi değilseniz direk kurulum yerini geldiği şekilde bırakarak kuruluma devam ediniz.

GnuCash Türkçe Muhasebe Kurulum Alanı Seçimi

Kurulum ekranından sonra başlat menüsü adını ne olarak adlandırmasını size soracaktır. Burası için “GnuCash” orijinal adı ile devam edebilir, değiştirebilirsiniz.

GnuCash Türkçe Muhasebe Başlat Adı Ayarlama
GnuCash Türkçe Muhasebe Kuruluyor

Bu ekranlardan sonra “Install” ile kuruluma onay veriniz ve kurulum bitmesini bekleyiniz. Başlat menüsü, masaüstü kısayol simgesi ya da kurulum yerinden programı başlayabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.