Kiran’s Typing Tutor – Klavye Hızlandırma Programı Ücretsiz

Kiran’s Typing Tutor tamamen ücretsiz olarak sunulan bilgisayar eğitiminde önemli bir rol oynayan Klavye kullanmanızı hızlandırma amacı ile yazılmış olan Windows programıdır.

500’e yakın dersleri sırası ile başlangıç seviyesinden başlarsınız. Her seviye sonunda size geliştirmeniz gereken noktaları ve doğruluk düzeyini seviye sonucunda program bildirir.

Bu sayede geçmiş olduğunuz seviye de bulunan yanlışları anlar ve tekrar yapabilir, takıldığınız testten yeniden başlayarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Her yaştan kullanıma uygun olan Kiran’s Typing Tutor düzenli kullanımında klavyenizin hızlandığını göreceksiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 4.9 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Kiran Reddy


Kiran’s Typing Tutor İndir


Kiran’s Typing Tutor Kurulumu

İndirmiş olduğunuz kurulu dosyasını klavyenizi hızlandırma istediğiniz bilgisayarda kurulum için başlatınız. Karşınıza ilk çıkan kurulum ekranında kullanım koşullarını kabul ederek kuruluma devam ediniz.

Kiran’s Typing Tutor İlk Kurulum Ekranı

Diğer ekranlarda kullanım detayları göreceksiniz 4 kurulum aşamasına kadar ilerleyerek kuruluma devam ediniz.

4 Kurulum aşamasında bilgisayara klavye hızlandırma programı olan Kiran’s Typing Tutor programını nereye kurmanızı soran ekranı göreceksiniz. Burada C:\Program Files\Kiran’s Typing Tutor olarak devam edebilir veya değiştirebilirsiniz.

Kiran’s Typing Tutor Kurulum Yeri Belirleme

Kurulum yerini seçtikten sonra başlat menüsüne programı hangi adla kısa yol atamasını istediğinizi soracaktır bu ekranda orijinal adı olan Kiran’s Typing Tutor olarak bırakabilir veya Klavye hızlandırma ile alakalı hatırlayacağınız bir ad girebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra ise bilgisayarınız masaüstüne kısayol oluşturmak istediğinizi soracaktır. Başlat ve masaüstü kısayol işlemleri programı kısayollar ile çalıştırmanız için kolaylık ilgili seçimleri yaparak kurulum devam edebilirsiniz.

Son kurulum ekranına ise bilgisayara programı çalıştırmanız için gerekli olan tüm dosyaları atarak çalıştırmanızı sizden istecektir. Kurulumu bu şekilde tamamladınız.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

2 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. halit gökalp

  katiplik sınavında hızlı klavye şart bu program ile çalışsam önerir misiniz?

  1. Moderatör

   Program seviye, seviye sizin klavye hızınızı artırmak için amaçlanmış kısıtlama olmayan ücretsiz bir programdır. Programda birinci seviyeden yani hiç 10 parmak ya da Daktilo kullanmamış kişilerden başlayarak seviyeler gittikçe ilerlemekte ve klavyenizi geliştirmeniz için öneriler de sunmaktadır.

   Ayrıca bu programın yanında size ” Hotkey – Daktilo Öğrenme ve Hızlandırma Programı” kullanmanızı tavsiye ederim. Her iki programda ücretsiz olup işinizi görecektir. Özellikle Zabıta Kâtipliği sınavında da F klavye istenmektedir. Hotkey F klavye hızlandırmada bu programdan daha başarılıdır. Başarılar dileriz.