Kur’an-ı Kerim PC – Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Bilgisayar Programı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılan tamamen ücretsiz ve orijinal Kuran-I Kerim tüm Windows işletim sistemine uyumlu programıdır.

İçeriğinde sayfalı olacak şekilde meal diğer sayfada yanda Arapça Kuran metilerini ile kuran okuma, sure, ayet, sayfa ve cüz seçebilme, istenilen Kuran hocasını seçebilme, Elifba, Mukaddime, seslendiren imamların biyografiler bulunmaktadır. Program kullandıkça seslendirmeler parça, parça indirilmektedir.

Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Programdan Ayet Seçimi
Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Okuyan Hoca Seçimi

Bu şekilde programın boyutu düşülmek istenmiş kullandığınız sayfalar ile indirme sayesinde hard disk kullanımından kazancınız olmaktadır


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 129 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı


Kur’an-ı Kerim PC – Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal İndir


Kur’an-ı Kerim Bilgisayara Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız, kuruluma onay veriniz. İlk ekranda sizden kuruluma devam içi tekrar onay vermenizi isteyen ekranla karşılaşacaksınız. Bu kurulum ekranında da onay vererek kurulum devam ediyoruz.

Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Ücretsiz Bilgisayar Programı Kurulum Onay Ekranı

Kur butonuna dokunduğunuz anda bilgisayarınıza kurulum yapılarak sizden programı başlatmak istediğiniz soran ekran ile karşılaşacaksınız.

Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Kurulumu Bitirme

3 aşamada basitçe kurulumu bu şekilde bitirmiş olursunuz. Kur’an-ı Kerim programı çalıştırma için masaüstü kısayol kullanabilir, başlat menüsünü kısayolu kullanabilir veya kurulum yapıldığı klasörler olan C:\Program Files\Diyanet YAYINLARI\Diyanet KuraniKerim 3.0 klasörlerine giderek çalıştırabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

10 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. Bekir Aydın 14 Nisan 2022

  Program çok güzel yalnız bir konuda sıkıntı yaşadım. Örneğin sabah bir miktar okudum. Daha sonra tekrar okumak istediğimde kaldığım yerden nasıl devam edeceğim. Programı açınca en baştan başlıyor.

  1. Moderatör 14 Nisan 2022

   Selam Bekir Bey ilk olarak hayırlı ramazanlar dileriz. Program içerisinde kaldığınız yerden kayıt özelliği olmayabilir. Tam olarak emin değiliz. Programı açtığınızda da başa dönüyor. Fakat şöyle bir durum var. Sizden başka birisi de programı kullanıyorsa ikinizin sayfası farklı olacak veya yeni başlayacaksa onun için de yeni sayfayı açmak gerekebilecek. Bazı programı kullanacak kişilerde tekrar okumak için sayfaya geri dönebiliyor. Bu durumda siz kaldığınız sayfayı not alarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 2. Hamdi Göktürk 27 Temmuz 2021

  Selamun Aleykum. Rahman yapandan da paylaşandan da razı olsun. Mümkünse Portable şekline çevirip o şekil de paylaşır mısınız.? Çok lazım gerçekten. Bana yardımcı olun.

  1. Moderatör 27 Temmuz 2021

   Aleyküm selam Hamdi Bey, indirdiğiniz program Diyanet İşleri Başkanlığı orijinal programıdır. Sitede bulunan tüm programlar olduğu şekilde herhangi bir değişiklik yapılmadan yayınlanmaktadır.

   1. Hamdi Göktürk 28 Temmuz 2021

    Peki ustam. Çok sağolun ama sağlıklı ve huzurlu olsun. 🙂

    1. Moderatör 28 Temmuz 2021

     Tekrar selam Hamdi Bey teşekkür ederiz.

 3. Eyüp Başaran 15 Şubat 2021

  Allah razı olsun sizden çok teşekkürler.

  1. Moderatör 15 Şubat 2021

   Selam Eyüp Bey, program Diyanet işleri orijinal programıdır. Allah onlardan razı olsun. Bu sitede sizlerle paylaştığımız için de bizi dua ettiğinizi düşündüğümüzde kullandığınız için Allah sizden de razı olsun.

 4. Muhammed Fettah Gültekin 11 Ocak 2021

  Kuranı severim.

  1. Moderatör 11 Ocak 2021

   Selam Muhammed Bey sitede elimizden geldiğince İslami dini programlara yer vermeye çalışıyoruz.