Kur’an-ı Kerim PC – Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Bilgisayar Programı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılan tamamen ücretsiz ve orijinal Kuran-I Kerim Tüm Windows işletim sistemine uyumlu programıdır.

İçeriğinde sayfalı olacak şekilde meal diğer sayfada yanda Arapça Kuran metilerini ile kuran okuma, sure, ayet, sayfa ve cüz seçebilme, istenilen Kuran hocasını seçebilme, Elifba, Mukaddime, seslendiren imamların biyografiler bulunmaktadır. Program kullandıkça seslendirmeler parça, parça indirilmektedir.

Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Programdan Ayet Seçimi
Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Okuyan Hoca Seçimi

Bu şekilde programın boyutu düşülmek istenmiş kullandığınız sayfalar ile indirme sayesinde hard disk kullanımından kazancınız olmaktadır


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 129 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı


Kur’an-ı Kerim PC – Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal İndir


Kur’an-ı Kerim Bilgisayara Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız, kuruluma onay veriniz. İlk ekranda sizden kuruluma devam içi tekrar onay vermenizi isteyen ekranla karşılaşacaksınız. Bu kurulum ekranında da onay vererek kurulum devam ediyoruz.

Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Ücretsiz Bilgisayar Programı Kurulum Onay Ekranı

Kur butonuna dokunduğunuz anda bilgisayarınıza kurulum yapılarak sizden programı başlatmak istediğiniz soran ekran ile karşılaşacaksınız.

Kur’an-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı Kurulumu Bitirme

3 aşamada basitçe kurulumu bu şekilde bitirmiş olursunuz. Kur’an-ı Kerim programı çalıştırma için masaüstü kısayol kullanabilir, başlat menüsünü kısayolu kullanabilir veya kurulum yapıldığı klasörler olan C:\Program Files\Diyanet YAYINLARI\Diyanet KuraniKerim 3.0 klasörlerine giderek çalıştırabilirsiniz.

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

Kur’an-ı Kerim PC – Diyanet İşleri Başkanlığı Orijinal Bilgisayar Programı Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 8 Adet.

  1. Hamdi Göktürk

    Selamun Aleykum. Rahman yapandan da paylaşandan da razı olsun. Mümkünse Portable şekline çevirip o şekil de paylaşır mısınız.? Çok lazım gerçekten. Bana yardımcı olun.

    • Moderatör

      Selam Eyüp Bey, program Diyanet işleri orijinal programıdır. Allah onlardan razı olsun. Bu sitede sizlerle paylaştığımız için de bizi dua ettiğinizi düşündüğümüzde kullandığınız için Allah sizden de razı olsun.