Kuzan Bölgelerimizdeki Bitki Örtüsü Flash Eğitim Uygulaması

Kuzan bölgelerimizdeki bitki örtüsü uygulaması ile bilgisayar ortamında bitkileri bölgeye göre eşleştirme yapmanıza yarayan Flash uygulamasıdır.

Uygulamada amaç alt tarafta bulunan bitkileri üst tarafta bulunan bölgelere doğru bir şekilde yerleştirmeye çalışıyorsunuz. Her bitkinin belli bölgelerde yetişiyor işte bu yerleştirme sırasında hangi bitkinin hangi yörede yetiştiğini öğrenebileceksiniz. Yer fıstığı için Akdeniz bölgesi, Ay çiçeği Marmara bölgesi, pamuk Akdeniz gölgesi gibi eşleşme yapmalısınız.

Bitkiye yanlış bölgeye yerleştirmeye kalktığınızda geri alta atarak doğru bölgeye ekleyene kadar yerleşmeyecektir. Bu uygulama basit fakat bitkilerin hangi bölgede yetiştiğini öğrenmek akılda tutmak için etkili bir uygulamadır. Uygulama küçük boyuta sahip olduğundan bilgisayarınızda çok az yer kaplamaktadır.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 279 KB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Turgut KUZAN


Kuzan Bölgelerimizdeki Bitki Örtüsü Flash Eğitim Uygulaması İndir


Kuzan Bölgelerimizdeki Bitki Örtüsü Flash Eğitim Uygulaması Kullanımı

İndirmiş olduğunuz bolge-bitki-kuzan.zip dosyası bilgisayarınızda indirme klasörü içerisinde ya da hangi klasör içerisine indirdiyseniz Winrar veya Winzip sıkıştırma programlarından herhangi birisi ile açınız. Açılan bolge-bitki-kuzan klasörü içerisinde bolge flash dosyasını göreceksiniz bu dosyaya dokunduğunuzda eğitim uygulaması açılacaktır.

Kuruluma gerek olmayan bu uygulama, Flash açma programları vb. gibi ek program kurmadan direk olarak açılarak çalışmaktadır. Kurulum gerektirmeyen bu uygulamayı tek dosyayı istediğiniz harici disk USB bellek gibi yükleyerek başka bir bilgisayarda da aynı şekilde kurulum yapmadan çalıştırabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.