Kuzan Sosyal Bilgiler OKS Hazırlık Test Programı (CHM Formatında)

Sosyal bilgiler OKS hazırlık için kullanabileceğiniz yardım dosyası (chm) ile hazırlanmış ücretsiz sosyal bilgilerin bazı konuların ve bu konular ile alakalı testleri olduğu bilgisayar programıdır.

Programın içerisinde demokratik hayat, coğrafya ve dünyamız, Türkiye tarihi, Moğollar, orta asya ve yakın doğu’da kurulan diğer Müslüman Türk devletleri, Anadolu da ilk Türk beylikleri, Anadolu Selçuklu devletleri.

Türkiye’de nüfus, Türkiye’de göçlerin nedenleri, Türkiye’de göçlerin sonuçları, Osmanlı kuruluş dönemi, Osmanlı devleti’nin genel özellikleri, Osmanlıların kökeni, kuruluş sırasında Anadolu ve çevresi, Osmanlı devleti’nin büyüme nedenleri ile akalı bilgileri bulabilir bu bilgilerden oluşan testleri çözebilirsiniz.

Not: OKS eğitim sistemi kaldırılmıştır. İçerisinde bilgiler OKS kaldırılsa da halen güncel olduğundan site içerisinde öğrencilerin ücretsiz kaynak bulması için sayfada verilmiştir. Konular ise detaylı değil özet olarak geçmiştir.

Program içerisinde testler alanında soruya doğru cevap verdiğinizde bir alt soruya geçebilirsiniz. Soruya yanlış cevap verildiğinde yanlış olduğunu sistem size uyarı olarak verecek soru ile alakalı kaç defa yanlış cevap verdiğinizi görebileceksiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 352 KB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Turgut Kuzan


Sosyal Bilgiler OKS Hazırlık Test Programı İndir


Sosyal Bilgiler OKS Hazırlık Test Programı Kurulumu

İndirmiş olduğunuz dosyayı bilgisayarınızda Winrar veya zip dosyası açan diğer sıkıştırma açma programlarından birisi ile açınız. Açtığınız klasör içerisinde sosyal6.chm dosyasından direk olarak çalıştırabilirsiniz. Kurulum yapmadan direk olarak çalışacaktır.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.