Microsoft Mathematics – Microsoft Matematik Hesap Makinesi

Microsoft Mathematics, Microsoft tarafından sunulan gelişmiş özelliklere sahip matematik için sayı ve formül hesabı yapabileceğinizi ücretsiz programdır.

Program Office (ofis programları word, excel gibi) benzeri matematik formüllerini girebileceğiniz girdiğiniz formülleri belge olarak kayıt edebileceğiniz matematik için hangi seviyede olursa olsun size yararlı bir eğitim programı olacaktır. Matematik derslerini bilgisayarda yapmak isteyenler ve bunun kaydını tutarak ilerden tekrar görerek incelemek isteyenler için en matematik ders yardımcı programları arasındadır.

Microsoft Mathematics ile bilinen tüm formülleri girebilir, ondalık, yüzdelik ve değişken gibi onlarca formül üzerinden mouse veya klavye kullanarak kolaylıkla yazabilir ve hesaplama yapabilirsiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 17.3 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Microsoft


Microsoft Mathematics (32 Bit) İndir


Microsoft Mathematics (64 Bit) İndir


Microsoft Mathematics Kurulumu

Sayfadan indirme linkini kullanarak bilgisayarınıza yazılımı indiriniz. İndirme işlemi bittikten sonra kurulum yapmak için kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız.

İlk kurulum aşamasını geçerek diğer kurulum aşamasında kullanım şartlarını okuyarak, kabul ederek kuruluma devam edebilirsiniz.

Microsoft Mathematics Müşteri Deneyimi Geliştirme Programına Katılma Kurulum Ekranı

3. Kurulum aşamasından sizden müşteri deneyimine kayıt olmak istediğinizi soran kurulum ekranı gelecektir. Programın geliştirilmesinde yardımcı olmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Diğer kurulum aşamasında ise programı nereye kurmak istediğiniz soran ekranda seçiminizi yaparak kuruluma onay veriniz.

Microsoft Mathematics Kurulumu

Kuruluma onay verdiğinizde kurulum bilgisayarınıza yapılarak kurulumu sonlandırmanızı isteyecektir. Kurulumu sonlandırarak programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.