Moonstar (MTU) Sözlük Programı

Moonstar (MTU) Windows işletim sisteminde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ücretsiz sözlük programıdır. Programın içeriğinde İngilizce – Türkçe, Türkçe – İngilizce kelimelerin karşılığını bulabilir, Türkçe eş anlamlar menüsünü kullanarak sözcük girerek eş anlamlısına bakabilir, Türkçe denetimi, adam asmaca oyunu oynayabilirsiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 1.5 MB | İşletim Sistemi: Windows 8, 7, Vista, XP | Yapımcı: İhlas Bilgi İşlem ve Ticaret A.Ş.


Moonstar (MTU) Sözlük Programı İndir


Moonstar (MTU) Sözlük Programı Çalıştırma

İndirmiş olduğunuz mtu.zip dosyasını Winzip programı ya da diğer zip açma programlarının birisi yardımı ile bilgisayarınızda açınız. Açma işlemi sonunda MTU klasörünün içerisinde MoonStar klasörünün içerisinde MTU.exe dosyasını çalıştırınız. Bu şekilde sözlük açılacaktır.

Moonstar Türkçe İngilizce Sözlük
Moonstar İngilizce Türkçe Sözlük

Çıkan menülerden İngilizce – Türkçe seçimini seçerseniz İngilizce yazmış olduğunu sözcüğün Türkçe karşılığı, Türkçe – İngilizce menüsünü seçerseniz Türkçe yazmış olduğunuz sözcüğün İngilizce karşılığını, Türkçe eş anlamları menüsünü seçerseniz girmiş olduğunuz sözcüğün eş anlamalısı görebilirsiniz.

Moonstar Türkçe Eş Anlamlı Sözlükler

Yine program içerisinde Türkçe denetimi menüsünü seçerseniz Türkçe dil denetimi yapabilir, Klavye menüsü ile klavye yerlerini ve klavye geliştirmenizi katkı sağlayabilir, adam asmaca oyundan ise size verilen süre içerisinde verilen ipuçları ile kelime bularak hem eğelenebilir, hem de adam asmaca oyunu ile öğrenebilirsiniz.

Türkçe dil denetimi açtığınızda metin editörü çıkacaktır. Bu editöre yazarak space yani klavyede boşluk tuşuna bastığınızda eğer doğru yazdıysanız uyarı gelmeyecek, yanlış yazım yaptıysanız sizi uyaracaktır.

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

Moonstar (MTU) Sözlük Programı Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 9 Adet.

 1. Özgür Sümer

  Bir dönem çok sık kullandığım ve kullandırtığım MoonStar sözlük rahmetli Müjdat Özalp abimizin bizlere bıraktığı yerli ve özgün sözlüğüdür. Kendisini saygı ile anıyorum çünkü bizim döneme ışık tuttuğu için…

  • Moderatör

   Selam Filiz Hanım, sayfa ortasında indirme yaparak indirdiğiniz rar dosyasını (mtu.zip) dosyasını Winrar ya da Winzip programı ile açınız. İndirmede bir sorun yoktur. Tekrar deneyiniz sorun yaşarsanız bildiriniz.

   Windows 10 kullanıcıysanız Windows 10 işletim sisteminde Moonstar (MTU) sözlük çalışmamaktadır. Normal şartlarda yapımcı tarafından bu tür programlar uyumlu hale gelir fakat Moonstar sözlük yapımcısı vefat ettiğinden güncelleme ne yazık ki yapılamamaktadır.

  • Moderatör

   Evet Gülay Hanım, Windows 10 da çalışma sorunu var. Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor uyarısı veriyor.

   Fare ile sağ tuş ve uyumluluk sorunu gidererek tekrar yükleme de yapmadık Windows 10 uyumluluk sorununu gideremiyor. Yapımcı düzeltmesi gerekli bu program bayadır güncellenmiyor, adınıza yapımcıya ulaşarak düzeltilmesini rica edebilirdik ama yapımcıya ulaşabileceğimizi sanmıyoruz.

   Sizin işletim sisteminiz Windows 10 alternatif olarak Windows 10 işletim sistemini uyumlu olan farklı yapımcı ‪Sifre Yazılım – MoonStar Sözlüğü indirmenizi öneririz.