Netron Gözcü – Çocukları Kötü İçeriklerden Koruma Programı Ücretsizdir

Netron Gözcü Microsoft tarafından yazılan tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çocukları internetin kötü içeriklerden koruya bileceğiniz ücretsiz ebeveyn kontrol ve yasaklama programıdır.

Netron gözcü ile istenilen sitelere sadece girişe izin verebilir, yasaklı kelime belirleyerek engelleyebilir veya istediğiniz siteleri girerek o siteye çocuğunuzun giriş yapmasını engelleyebilirsiniz. Bütün bu işlemleri sadece yönetici yapar.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 3.3 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Microsoft


Netron Gözcü İndir


Netron Gözcü Bilgisayara Kurulumu

İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasını bilgisayarınızda başlatınız. İlk kurulum sırasında eğer bilgisayarınızda .net framework kurulu değilse sizden programın düzgün olarak çalışması için .net framework kurmanızı isteyecektir.

Netron Gözcü .Net Framework Kurulum İsteği

Kabul ederek .net framework kurulumunu bilgisayarınıza yapınız ve tekrar gözcü programını kurulum için başlatınız.

Netron Gözcü Bilgisayara Kurulumu

İlk kurulum aşamasından size kısa bilgiler verecektir. Burada kuruluma devam ediniz. Diğer kurulum ekranında ise size programın nereye kurmak istediğinizi soran ekranı göreceksiniz. Kurulum yerini aynen bırakabilir veya istediğiniz güvenli olan görünmeyecek bir yere kurabilirsiniz.

Netron Gözcü Bilgisayara Kurulum Yeri Belirleme

Eğer programı sadece siz kullanacaksanız aynı sayfada “Just Me”, “Sadece Ben” alanını seçiniz, eşiniz veya diğer ebeveynler de kullanacaksa “Everyone”, “Herkes” seçimini işaretleyiniz. Kuruluma kaldığınız yerden devam ediniz.

Netron Gözcü Çocukları Kötü İçeriklerden Koruma Programı Son Onay Ekranı

Son kurulum ekranını üst tarafta ki gibi göreceksiniz. Kuruluma onay veriniz ve programın tamamen kurulmasını bekleyerek kurulumu tamamen bitiriniz.

Eğer programın yeterli olmadığını ilerde düşünürseniz sitede daha birçok çocuk koruma programları bulunmaktadır. Çocuk koruma programlarının diğerlerini görmek için Ebeveyn Kontrol Çocuk Koruma Programları İndir sayfasına gidebilirsiniz.

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

Netron Gözcü – Çocukları Kötü İçeriklerden Koruma Programı Ücretsizdir Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 9 Adet.

 1. ismet

  programı kötüleyenlerin yorumuna kesinlikle katılmıyorum nedeni ise hiç bir ayarlama yapmadan koruma sağlaması üstelik de ücretsiz daha ne istiyorlar anlamıyorum programı karalamayın daha iyisi varsa yapın da onu kullanalım

 2. nimet * çocuklar için engelleyecem

  ücretsiz olan site engelleme programı arıyorum şöyle desem daha doğru olur facebook ve twittera çok giriyorlar onlara bilgisayarda hiç girmesini istemiyorum ne yapmam lazım yardımcı olun.

  • Moderatör

   Nimet Hanım, eğer sadece site engellemesi yapacaksanız size daha önce bu konuda yazmış olduğumuz makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Makaleye ” Site Engelleme Programları Ücretsiz ve Full Öneriler ” sayfasından ulaşabilirsiniz.

   Bu şekilde admin şifresi belirleyerek sadece admin şifresini bilenler veya siz istediğiniz sitelere engel koyarak çocukların o siteye girişini tamamen engelleyebilirsiniz. Admin şifresini bilmedikleri müddetçe kurmuş olduğunuz bilgisayarda girmiş olduğunuz sitelere çocuklarınız giriş yapamayacaktır.

   Makale içinde yer alan programları inceleyiniz, kullanımı basittir, anlamadığınız veya yapamadığınız bir şey olursa yazarsanız yine size yardımcı oluruz.

  • Moderatör

   Adem Bey kurulum yerini istediğiniz yere yapabilirsiniz. Sanırım siz görülmesini istemiyorsunuz. Programı kurduktan sonra klasörü de gizleyebilirsiniz. Yalnız admin şifresini kesinlikle not alın ve unutmayın.

   İlerleyen zamanlarda değiştirmek istediğiniz ayarlamalar olabilir veya siz çocuğunuza kısıtladığınız yere girmek istersiniz ayarı admin şifresi ile giriş yapamadan değişik ve kaldırma işlemi yapamazsınız. Bunun için de kendinizi de engellemiş olursunuz. Admin şifresini mutlaka not alın!