Pysözlük Sözlük Ücretsiz Türkçe, İngilizce ve Almanca

Pysözlük Türkçe, İngilizce ve Almanca sözlüktür. Sözlük içerisinde kelimeyi arattığınızda online kelimenin anlamını size internet üzerinden bularak program içerisinde verecektir. Program da bir buçuk milyon veri yer almaktadır.

Bu şekilde birçok kelimenin Türkçe, İngilizce ve Almanca sözlük karşılığını görebilirsiniz. Program aramalarını çevrimdışı da yapabilme imkânı vardır. Çevrimdışı aramalarda 100.000 kelime program içerisinde yer almaktadır. Çevrimiçi aramalar da bu sayı yazıldığı gibi bir buçuk milyon’a kadar çıkmaktadır. Program açık kaynak kodlu Python programla dili ile yazılmış olup tamamen ücretsiz ve bul özelliklerini kullanabilirsiniz.

Program tamamen Türkçe olduğundan programı kolaylıkla kullabilirsiniz. Programın kurulumu alt tarafta nasıl yapacağınız hakkında bilgiyi bulabilirsiniz. Almanca, Türkçe ya da İngilizce içeren sözlük arayanlar inceleyebilir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 5.5 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Kerem Bayrakçeken


Pysözlük İndir


Pysözlük Kurulumu

Rarlı dosyayı Winrar yardımı ile açınız. Açılan klasör içerisinde bulunan pysozluk-indirplayer-com exe dosyasını kurulum için başlatınız. Kurulum başlangıcından sonra kurulum yerini belirleyiniz. Kurulum yerini C:\Program Files\PySozluk olarak devam edebilir ya da değişik bir yere kurulum yapabilirsiniz.

Pysözlük Kurulum Yeri Seçimi

Kurulum yerini değişimi programın çalışmasına sorun olmayacaktır. İstediğiniz bilgisayarda klasör içerisine yükleyebilirsiniz. Kurulum yeri seçiminden sonra “Install” ile kurulumu onaylayınız.

Pysözlük Kurulumu

Kurulum yapılacak başlat menüsü, masaüstü kısayol olarak otomatik olarak işlenecektir. Buradan istediğiniz yerden PySozluk sözlük programını başlatabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.