Rtsoftpro Türkçe Seslendirme Programı – Doğru Bir Şekilde Okuma ve Ses Kaydı

Rtsoftpro Türkçe Seslendirme programı Türkler tarafından yapılmış Türkçe metinleri doğru bir şekilde iki adet insan sesi ile bilgisayarınıza ses dosyası olarak kayıt edebilirsiniz.

Birçok programda Türkçe metinleri okumada sorun yaşanmaktadır. Telaffuz program doğru yapılmadığından dolayı anlamsız sesler oluşmaktadır. Türkçe seslendirmede bu sorun yok. İstediğiniz metini okutarak yanlış yazdığınız ya da seslendirmede hoşunuza gitmeyen yerleri yazılım içerisinde değiştirebiliyorsunuz.

İngilizce metinleri sese çevirecekseniz ücretsiz olan İngilizce metinler için Balabolka programını alternatif olarak kullanabilirsiniz. İngilizce metinlerde Balabolka Rtsoftpro’dan daha kalitelidir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 1.5 MB | İşletim Sistemi: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP | Yapımcı: rtsoftpro


Rtsoftpro Türkçe Seslendirme Programı İndir


Rtsoftpro Türkçe Seslendirme Programı Kurulumu

İndirmiş olduğunuz Trseslendir.rar uzantısını bilgisayarınızda açınız ve çıkan klasör içerisinde bulunan TrSeslendir.exe dosyasına tıklayarak çalıştırınız. Çıkan ekranda metnini yazarak bayan sesi ile okut seçimini tıkladığınızda metni okuyacak ve klasör içerisine 1,2,3 gibi ses dosyası oluşturacaktır.

Metniniz uzunsa eğer programda beklemeniz gerekiyor. Program yanıt vermiyor uyarısı da alsanız bekleyin belli bir süre sonra okumaya başlıyor. 300 karakter üzerinde metinleri de parça, parça olarak okutmanızı ve kayıt ettirmenizi öneririz. Bu şekilde daha rahat ses kaydı yapabilir parçaları ses düzenleme programı ile birleştirebilirsiniz.

Programı indirmeden önce örnek ses dosyasını dinleyebilirsiniz. Türkçe Seslendirme Örnek Ses Dosyası

Moderatör

Ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programları indir. Site içerisinde editörlerden destek al. indirplayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bize bildirebilirsiniz. Soru veya sorunlarınıza editörler tarafından cevap verilecektir.

Rtsoftpro Türkçe Seslendirme Programı – Doğru Bir Şekilde Okuma ve Ses Kaydı Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 12 Adet.

  • Moderatör

   Kusara bakmayın soru istemeden gözden kaçmış, geç cevap verdiğimiz için özür dileriz. Doğru bir şekilde çalışıyor Mehmet Bey, fakat çok uzun metin yazarsanız program MCI hatası veriyor. Parça, parça seslendirerek, ses birleştirme programı ile birleştirme yapabilirsiniz. Programa çok uzun metin yazmayınız!

 1. AYTEN ARKIN

  Merhaba,

  “Türkçe Seslendirme – Metinleri Doğru Bir Şekilde Okuma ve Ses Kaydı Yapma” programı ile ilgili birakç şey sormak istiyorum acil olarak yardımcı ve destek olursanız sevinirim.

  1. Mp3 olarak nereye hangi dosyaya kayıt yapıyor yeri nedir? “Mp3 Dosyası programın bulunduğu klasöre 1.Mp3 olarak kayıt edilmiştir” diyor ama bu klasörün ismi nedir kayıt yaptığı klasörü bulamadım, nasıl bulabilirim? bu arada program WinRAR ile açılıyor.

  2. Seslendirme sırasında duraklatma ve kaldığı yerden tekrar başlatma fonksiyonu, kısa yolu var mı? bu hangi tuşlarla yapılabilir?

  3. Sesi yavaşlatma hızlandırma fonksiyonu var mı? varsa bu hangi tuşlarla, nasıl yapılabilir?

  Aydınlatırsanız sevinirim.

  Ayten Arkın

  • Moderatör

   Ayten Hanım Merhaba, programda sorularınızı size daha rahat anlatmak için üst resimde sorduğunuz soruları sırası ile yanıtlamaya çalışacağız.

   1 Soruya Cevap: Program rar ile sıkıştırıldığında Winrar ile açabilirsiniz. Programda okutmaya başlatığınızda direk klasör içerisine 1.mp3 olarak kayıt ediyor. Bu işlemi program kendisi otomatik olarak yapıyor. Okuma başladığı anda kayıt dosyası olan 1.mp3 oluşturuyor ve buradan okuyamaya başlıyor. Yani siz okuma başladığı anda kapatsanız da o oluşturmuş oluyor. Siz bu dosya adını değiştirebilir, convert (dönüştürme) programları ile istediğiniz formatta kayıt edebilirsiniz. Mesela mp3 dosyasını wav dosyasını çevirme gibi.

   2 Soruya Cevap: Ne yazık ki durdurma duraklatma yoktur. Çok fazla metin yazdıysanız bunda hata veriyor ve programı sonlandırmanızı istiyor. Bu yüzden ses çevirmesi iyi olsada uzun metinleri okuma olarak bizden eski almış bir programdır. Uzun metinleri nasıl okutabilirsiniz. Parça, parça metinleri kaydetip bunları birleştirebilirsiniz.

   3 Soruya Cevap: Yavaşlatma ve hızlandırma var. Resimde üst tarafta bayan sesi ile okutun hemen üstünde bulunan şerit sesi yavaşlatma ve hızlandırma için kullanabilirsiniz.

   Şu anda ses okutma programları ücretsiz olanlar arsında bizce en iyisi eksikleri ise bayan sesi ile oku işlemlerini bir birine çok yakın olması yani ikisi de neredeyse aynı, uzun metinleri okumada sorun çıkarmasıdır. Başka sorunuz varsa onları da alabiliriz.

  • Moderatör

   Kadir Bey, programın kullanımı basit ilk olarak şunu söylemeliyiz program kısıtlama olmadan ücretsiz metni seslendirebilme özelliğine sahip tavsiye edeceğimiz metin seslendirme programıdır. Ufak bir uyarımız olacak anlatımda bunu bulabilirsiniz. Şimdi en basit nasıl kullanacağınıza geçelim.

   Programı açtıktan sonra metin editörüne okumak istediğiniz yazıyı giriniz ve menüde bayan 1 veya 2 sesi ile okut butonuna basarak biraz bekleyiniz. Yazmış olduğunuz metni otomatik olarak bayan robot okuyacaktır.

   Uyarımız ise metinleri çok uzun yazarsanız program kitlene biliyor. 300 karakter altında girerek sesleri birleştirmenizi öneririz. Eğer 300 karakter altı ise direk okutabilir ve açmış olduğunuz program klasörü içerisinde sesi bulabilirsiniz. Bu şekilde kullanımı basit bir metin seslendirme programıdır. Diğer bir tavsiyemiz ise bazı harfleri uzatarak okuyor ve simgeleri okuyamıyor bu da ses bozukluğuna yol açıyor. Bunun yerine yakın bir harf girin simgeleri de ya girmeyin girmeniz gerekirsede metin olarak yazın.