Sathunter – Uydu Yön Bulma Ayarlama Programı

Sathunter ile anten yönünü ayarlama ve uydu sinyalini bulmamızı yardımcı yazılımdır. Uydu yön bulma milimetrelik bir işlem ve zor bir işlemdir.

İşte bunu bilgisayarınızda yapabilirsiniz. Sathunter ile azimut ve elevation açısını program içerisinde hesaplayabilir, uydu alıcısını ayarlamak için uydu transponders listesini görebilirsiniz.

Ayrıca yazılımda içerisinde güneş ve uydu azimuth açı denk zamanını hesaplayabilir, pusula yardımıyla azimuth noktasını belirleyebilir, zaman sunucusu kullanabilir, uydu bulma için sinyal sesi ve ses kalitesi görüntüleyebilirsiniz. Program 30 günlük deneme sürümüdür.


Lisans: Deneme Sürümü | Boyut: 7 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Sathunter


Sathunter İndir


Sathunter Uydu Yön Bulma Ayarlama Programı Kurulumu

İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız.

Sathunter Uydu Yön Bulma Ayarlama Programı Dil Seçimi

Açılan ilk kurulum ekranında sizden hangi dilde kurmak istediğinizi soracaktır. İngilizce, Almanca ve Rusça seçiminden istediğinizi seçiniz. Ne yazık ki Türkçe dil seçimi yoktur.

Diğer aşamalarda ise kurulum hakkında iki pencerede size kısa açıklamalar verecektir. Kuruluma iki pencerede de “Next” Türkçe “İleri” butonuna dokunarak kuruluma devam ediniz.

Kullanım şartlarını kabul ederek kurulum yeri seçimi yaparak kuruluma yineden devam ediniz.

Sathunter Uydu Yön Bulma Ayarlama Programı Kurulum Yapma Yeri Seçimi
Sathunter – Uydu Yön Bulma Ayarlama Programı Başlat Menüsü Ayarı

Kurulum seçiminden sonra başlat menüsünden hangi ad ile çağırmak istediğinizi soran kurulum ekranını göreceksiniz. Burası için SatHunter olarak devam edebilir veya değiştirebilirsiniz. Buradan programı çağırarak çalıştırıyorsunuz. Unutmayacak bir ad veya direk olarak SatHunter olarak devam etmenizi tavsiye ederiz.

Sathunter – Uydu Yön Bulma Ayarlama Programı Kurulum Onayı

Son kurulum aşamasına geçtiniz. Kurulumu onayladığınız da program kurulacak ve kurulumu bitirmenizi isteyecektir.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.