Stellarium – Gökyüzü İnceleme Programı

Stellarium, gökyüzü ile ilgilenenler için hazırlanmış 3 boyutlu Gökyüzü inceleme Windows programıdır.

Stellarium programı ile dürbün, teleskop veya çıplak gözle gördüğünüz şekilde bilgisayarınızda gökyüzünü inceleme imkânı bulabilirsiniz. Program açık kaynak kodlu sınırsız ve sürekli olarak geliştirilmektedir.

Program içerisinde koordinat belirleyerek gökyüzü üzerinde istediğiniz yere gidebilir orasını inceleyebilirsiniz. Özellikle gökyüzü incelemek isteyenler, gökyüzü için inceleme programı arayanlar için tavsiye edeceğimiz bir gözlem programıdır.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 172 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: The Stellarium Project


Stellarium İndir


Stellarium Kurulumu

Stellarium Kurulumu Dil Seçimi

İndirmek istediğiniz bit sürümünü seçerek bilgisayarınıza kurulum dosyasını indiriniz. Dikkat! 32 bit Windows kullanıcıları 32 bit olan indirme seçeneğini giden sayfadan indirmeleri, 64 bit Windows kullanıcıları ise 64 bit olan indirme seçeneğini çıkan sayfadan indirmeleri gerekmektedir.

Kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırdığınızda sizden dil seçimi yapmanızı isteyecektir. Türkçe dil seçimi olmadığından İngilizce seçerek devam edebilirsiniz.

Diğer iki kurulum aşamalarında ilerleyerek kuruluma devam ediniz. 3. kurulum aşamasında programı nereye kurmak istediğinizi soracaktır. Kurulum yerini C:Program FilesStellarium olarak devam edebilir veya başka bir yere kurmak için değiştirebilirsiniz.

Stellarium Kurulumu

Başlat menüsü ayarlamaları, kısa ayarlamaları da yaparak kuruluma kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Bu ayarlamalardan sonra son kurulum aşamasında kuruluma onay vererek bilgisayara kurmasını bekleyiniz ve kurulumu bitiriniz. Başlat menüsü, masa üstü kısa yol veya kurumuş olduğunuz kurulum klasörüne giderek programı başlatabilirsiniz.

Etiket(ler):

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.