Temiz Net – Ücretsiz Belediyeden Ahlaksız, Edepsiz Siteleri Engelleme Programı

Temiz Net, Konya belediyesi tarafından yazılan ve çocukların internet üzerinde edepsiz, ahlaksız sitelere giriş için koruma sağlayan, edepsiz, ahlaksız sitelere girişi engelleyen Windows yazılımıdır.

Temiz Net internet sitelerini engelleme, bilgisayar kısıtlama, program kısıtlama, bilgisayar zamanlama ayarı yapacağınız bir programdır. Detaylar için site altında Temiz Net kullanıma bakınız.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 12 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Konya Büyük Şehir Belediyesi


Temiz Net İndir


Temiz Net Bilgisayara Kurulumu

İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çocuklarınızı bu edepsiz, ahlaksız siteleri korumak istediğiniz bilgisayarda kurulumu başlatınız. İlk kurulum sırasında programı nereye kurmak istediğinizi soran ekranı göreceksiniz. Burası için C:Program FilesTemizNet olarak devam edebilir veya değiştirerek farklı bir yere kurabilirsiniz.

Temiz Net – Ücretsiz Belediyeden Ahlaksız Edepsiz Siteleri Engelleme Programı Kurulum Yeri Seçimi

Kurulum yeri seçiminden sonra bilgisayara kurulumu yaparak kurulumu bitirmenizi ve programı başlatmanızı isteyecektir. Bu şekilde kurulumu bitirmiş olacaksınız. Şimdide ahlaksız siteleri nasıl engelleyeceğiniz hakkında bilgi verelim.

Temiz Net Kullanımı

Programın açılışından sizden ayarları değiştirmek ve yetkilendirmek için mail adresi ve özel şifreyi girmenizi isteyecektir. Bilgileri giriniz ve kayıt ediniz.

Temiz Net Kullanımı
Temiz Net Kullanımı Genel Sekmesi

Genel sekmesinde girilen adres kaydı, ekran görüntü kaydı, içerik filtreme, zamanlama, program kısıtlama ve sistem kısıtlama yapmak istiyorsanız istediğiniz seçimi seçiniz.

Temiz Net Kullanımı Filtre Ayarlama Kısmı

İkinci ayarlama ekranında ise filtre yani yasaklı, izinli işlemleri ayarlamanız gerekmektedir. Burada girilmesi istenilen siteler, girilmesini istemeyen siteleri ayarlayabilirsiniz. Eğer sadece belli temiz sitelere giriş yaptırmak istiyorsanız “Sadece Temiz Adres Listesinde Kayıtlı sitelere Giriş” alanını işaretleyerek kayıt etmelisiniz.

Zamanlama sekmesinde ise gün, gün çocuklar için bilgisayar kullanma saatlerini ayarlayabilir, kısıtlamalar alanında ise programları kısıtlayabilir exe adresini ekleyerek istediğiniz programa girişleri engelleyebilirsiniz. İşlemler bu şekilde basit ve ücretsizdir.

Temiz Net Kullanımı Bilgisayar Kısıtlama Ekranı
Temiz Net Kullanımı Bilgisayarı Zamanlayarak Bilgisayar Kullanımını Ayarlama Ekranı

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.