Turing Çeviri – PC için Ücretsiz İngilizce – Türkçe Çeviri Programı

Turing çeviri programı ile bilgisayarınızda İngilizce kelimeleri Türkçe olarak çevirebilirsiniz.

Program tamamen ücretsidir. Program içerisinde yazmış olduğunuz kelimeyi robot ses ile okutabilir, İngilizce metin yazarak Türkçeye çevirebilir veya tersiz olan Türkçe metni yazarak İngilizceye çevirebilirsiniz. Ses ayarını fazlalaştırabilir ya da azaltabilir, dosyayı kayıt edebilir, yazdırabilir ve farklı kayıt edebilir.

Font seçimi yapabilir, yazı tipi büyüklüğü ayarlayabilir, İngilizce – Türkçe sözlük, Türkçe – İngilizce sözlüğü program içerisinde bulabilir, heceleme yaparak okutabilir hecelenen kelimeleri renkli olarak görebilirsiniz. Özelliklerden de anlaşılacağı üzere çok yönlü bir çeviri programıdır. Ücretsiz çeviri yapmak isteyenler için önereceğimiz bu program aynı zamanda İngilizce eğitiminize yardımcı olacaktır.

İngilizce eğitiminiz için çevirileri daha iyi anlayabilir, sözlüğü kullanarak binlerce kelime içerisinden Türkçe – İngilizce, İngilizce – Türkçe anlamlarına bakarak İngilizce sözcük bilginizi artırabilirsiniz.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 2.1 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: İngtur (Bahaettin ve İlker Güven)


Turing Çeviri İndir


Turing Çeviri Kullanımı

İndirmiş olduğunuz turing.zip dosyasını Winrar veya Winzip programlarından birisini kullanarak bilgisayarınızda açınız. Klasörü açtıktan sonra birçok dosya göreceksiniz. Bu dosyaları içerisinde Turing (Turing.exe) dosyasını açtığınız da program çalışacaktır. Kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu programı kurmaya gerek yoktur. Sıkıştırılmış dosyayı açarak direk olarak başlatabilirsiniz. Bu klasörü bir yere taşıyabilir veya başka bir bilgisayarda klasörü tamamen kopyalayarak taşınabilir hale getirebilir başka bir bilgisayarda yine bu şekilde açabilirsiniz.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

2 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. fikriye çiçek 1 Ocak 2019

  Kullanımı kolay mı okuma özelliği var mı birde çeviri mantıklı bir şekilde yapıyor şunu demek istiyorum birçok çeviri programında çeviri yaparken yüklemi başa getiriyor anlamsız bir yazı çıkıyor sen düzeltmek zorunda kalıyorsun bunlar için bana destek olursanız minnettar olurum? Teşekkürler.

  1. Moderatör 1 Ocak 2019

   Fikriye Çiçek Hanım merhaba, sorunuza cevaptan önce siz ve diğer site kullanıcıların sizin aracılığı ile yeni yıllarını kutlarız. Tüm ziyaretçilerimizin yeni yılda mutlu, huzurlu sağlıklı yıllar geçirmesini temenni ederiz.

   Sorunuzun cevabına geldiğimizde program içerisinde okuma özelliği bulunmaktadır. Yazdığınız metni Türkçe ve İngilizce olarak okutabiliyorsunuz. Programda düzgün sıralama için size tavsiyemiz özellikle noktalama işaretlerini dikkat ediniz. Soru cümlesi içeren kelimelerde sonuna soru işareti koymanız durumunda yakın bir çeviri yapmaktadır.

   Bugüne kadar incelediğimiz programlar içerisinde uzun cümlelerde %100 doğru sonuç veren yazılım ne yazık ki yok. Noktalama işaretlerine dikkat ettiğinizde ücretsiz olan bu program ile etkili sonuç alabilirsiniz.