Turquaz – Tamamen Ücretsiz Full Muhasebe Programı

Turquaz açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz olarak sunulan muhasebe programıdır.

Turquaz küçük ve orta ölçekli işletmelerin basit ve orta ölçekli muhasebelerini tutabilecekleri modül destekli sürekli olarak geliştirilen bir muhasebe programıdır. Tüm Windows işletim sistemi ile uyumludur. Windows 10 da dahil olmak üzere tüm Windows işletim sistemlerinde kullanıla bilir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 23.8 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: Turquaz


Turquaz İndir


Turquaz Muhasebe Programı Kurulumu

İndirmiş olduğunuz muhasebe programını bilgisayarınızda kurmak için çalıştırınız. İlk kurulum size programı nereye kurmak istediğinizi soran ekranı göreceksiniz. İndirdiğiniz dosya üzerinden kurulum yerinde değişiklik yapmazsanız direk olarak indirilen yere Turquaz muhasebe programı kuracaktır onaylayarak devam edebilir veya kurulum yerini değiştirerek onaylayabilirsiniz.

Muhasebe programı kurulduktan sonra klasör içerisinde Türkçe olarak nasıl çalıştıracağınızı göreceğiniz yükleme metini açınız ve orada bahsedilenleri aynen bilgisayarınızda uygulayınız.

Bu işlemlerin bitiminde kullanıcı adı ve şifre size soracaktır. İki ekranda admin ve admin kullanıcı adı: admin şifre: admin yazarak giriş yapabilirsiniz. Bu şifreleri program içerisinde değiştirebilirsiniz. Değiştirmenizi de öneririz siz istediğiniz şifreyi girebilirsiniz. Kullanıcı adını doğru bir şekilde girdiğinize muhasebe programını başarılı giriş yapmak için emin olmalısınız.

Program kullanıma hazır, artık stok, cari, irsaliye, fatura, çekler, banka, şirket bilgileri ve diğer muhasebe işlemlerini ücretsiz olarak bilgisayarınızda tutmaya başlayabilirsiniz. Şu anda en çok kullanılan ücretsiz muhasebe programıdır.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.

23 Yorum Yaz veya Destek İsteği Var

 1. Tansu Avcı 24 Ocak 2023

  Turquazda Muhasebe Fişi yazdırmak istiyorum. Jasperviwer diye bir uygulama istiyor. Kendi forum sitesi kapanmış sanırım. Yazdırma konusunda Jasperviewer hatası veriyor. Bu konuda bilginiz var mıydı?

 2. Yavuz Selim Arıkan 13 Ocak 2023

  Program desteği yok yoksa çok güzel ve kullanışlı program tavsiye ederim.

  1. Moderatör 14 Ocak 2023

   Selam Yavuz Bey, programın forum desteğine yazarsanız orada ki kullanıcılar sorularınıza cevap vermektedir. Program desteği için programın forum sitesini kullanabilirsiniz.

 3. Akif Sayar 2 Kasım 2021

  Turquaz muhasebe programını yıllardır kullanmaktayız. Bugün ilk defa şifre istedi. Kullanıcı adı ve şifre doğru olmasına rağmen programda hiç bir bilgi yok. Bu durumu nasıl kurtarabilirim.

 4. Ömer Gündüz 1 Eylül 2021

  Program ile fatura kestigimizde E-Arşiv olarak sisteme girme özelliği var mı?

  1. Moderatör 1 Eylül 2021

   Selam Ömer Bey, Turquaz için E-arşiv fatura alma işlemini Turquaz forum sitesinden sormanızı öneririz. Arama motorlarından birisine Turquaz forum yazarak çıkan Turquaz forum sitesinden sorunuzu sorabilirsiniz.

  2. İlhan İpek 25 Mart 2023

   Ömer Gündüz hayır.

   1. Ömer Gündüz 29 Mart 2023

    İlhan İpek tamam anladım. Cevabın için teşekkür ederim.

 5. Furkan Parlak 22 Aralık 2020

  Eyvallah güzel kardeşim ellerinize sağlık.

 6. Ahmet Çoban 3 Temmuz 2020

  Merhabalar ben programı kurdum yalnız uygulama falan yok. Sadece Turquaz Windows klasörü var yardımcı olabilir misiniz?

  1. Moderatör 3 Temmuz 2020

   Selamlar Ahmet Bey, daha rahat anlayabilmeniz için resimli olarak anlattık. İndirdiğiniz programı çalıştırdığınızda size nereye açmasını istediğinizi soracaktır. Eğer değişiklik yapmadan açarsanız direk indirdiğiniz klasörün içerisine programı açacaktır.

   Üst resimde gözüktüğü gibi açma bittikten sonra sarı olan açılmış klasöre girerek büyük harfle yazan TURQUAZ klasörüne ve diğer klasöre giriniz. Bu hangi sürüm ise o sürüm olarak adı yazar. Son olarak da alt resimde okla gösterilen turquaz.exe dosyasına dokunduğunuzda muhasebe programı açılacaktır.

   Kulanıcı adı ve şifre alanına kullanıcı adı: admin şifre: admin yazarak giriş yapıyorsunuz.

   Kullanıcı adı ve şifre sonrası girecektir. Ayarlamalar alanından kullanıcı adı ve şifreyi değiştirebilirsiniz. Değiştirmenizi öneririz. İşlemler bu kadar. Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 7. Nida Tufan 9 Nisan 2020

  Sayın moderatör selamlar Benim adım Nida Biraz önce proğramı indirdim. Tekdüzen Hesap planında 120 01 ve 320 01 gibi iki ayrı alt hesap oluşturup, deneme amaçlı MAHSUP FİŞİ girmeye çalıştım.

  Ancak 120 ve 320 şeklinde ana hesaplara işlem yapabildim. Yani alt hesaplara giriş yapamadım maalesef. Yanlış ve eksik yaptığım bir şey mi var çözemedim. Bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Moderatör 9 Nisan 2020

   Selam Nida Hanım, teşekkür ederiz. Nasılsınız?

   Site içerisinde yer alan programlar hakkında genel olarak bilgi sahibiyiz. Yaklaşık 1000 yakın daha da fazla program mevcut sitede bu devamlı olarak da eklemektedir. Tüm programlar hakkında ince ayarları bilmemiz ne yazık ki mümkün değil.

   Size tavsiyemiz bu sorunuzu Turquaz muhasebe programının kendi forum sitesinden sormanızdır. Orada ki moderatör arkadaşlar size yardımcı olacaklarını düşünüyoruz. Turquaz Muhasebe Forum için (https://forum.turquaz.com/tr/) adresinden ulaşarak sorunuzu sorabilirsiniz.

 8. Derya Sancar 5 Şubat 2020

  programda Dolar ve TL hesaplarını bir arada tutabilir miyiz?

  1. Moderatör 6 Şubat 2020

   Selam Derya Hanım, döviz ile ilgili herhangi bir işlem yapmadık burada bulunan yapımcı forumuna giderek sormanızı tavsiye ederiz. İkisi ile birlikte işlem yapılıyor mu oradan size bilgi vereceklerdir.

 9. Mehmet Alıç 18 Temmuz 2019

  Merhaba fatura kaydederken “muhasebe entegrasyonu yapılamadı cari ve stok kartı muhasebe bağlantılarını kontrol edin” diyor. Tüm kodları tanımladım ama yine muhasebe tarafına kayıt yapmıyor.

  1. Moderatör 19 Temmuz 2019

   Mehmet Bey, Turquaz muhasebe için siz stok kartı girerken yani stok kartı oluştururken muhasebe kodlarının tümünü eksiksiz olarak girmediğiniz içinz entegrasyonu yapılamadı cari ve stok kartı ve muhasebe bağlantılarını kontrol edin uyarısı alıyorsunuz. Hata değilde eksiklik desek daha doğru olur. Eksik girişler için bu uyarıyı verir Turquaz muhasebe programı.

   Önceden yaptığınız işlemler için de muhasebe kodlarını doğru ve eksiksiz olarak girdiğinize emin olunuz. Sorun tekrarlarsa yazabilirsiniz.

 10. Murat Haktan 13 Mart 2019

  İyi geceler dilerim, Bütün muhasebe programları ücretli, sizin ki neden ücretsiz çok merak ediyorum. Beni aydınlatırsanız çok memnun olacağım. Saygılar,

  1. Moderatör 13 Mart 2019

   Merhabalar Murat Bey, bu sorduğunuz muhasebe programı için yani Turquaz muhasebe için ilk bilgi verelim daha sonrada genel bilgilendirme yapalım. Turquaz muhasebe programı tamamen açık kaynak kodlu, açık kaynak kodlu demek birden çok kişi tarafından kar amacı gütmeyen hizmet diyebilirsiz sunulan bir programdır. Dağıtımı ve kullanımı tamamen serbesttir.

   Site genelinde ise yapımcı tarafından neye müsaade edilirse o şekilde sitede yayına alınmaktadır. Bir muhasebe programı yapımcı tarafından ücretsiz olarak kullanıcıların kullanımına müsaade ediliyorsa site içerisinde lisans kısmında ücretsiz, deneme sürümü olarak kullanılmasına müsaade eliyorsa deneme sürümü olarak yayına alınmaktadır.

   indirplayer.com yapımcı tarafından sunulan programları bir bütün halinde size sunar, ücretsiz olanlarda ücretsiz deneme sürüm olanlarda ise deneme sürümü olarak belirtilerek indirmeniz sağlanır.

   Turquaz ve diğer ücretsiz muhasebe programlarından bahsediyoruz. Kullanmanız da hiçbir sakınca yoktur.

   Yapımcı izin verdiğinden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bahsi geçen Turquaz muhasebe programın geçmişi çok eskidir. Bilginiz olması adına tekrar hatırlatmak gerekirse Turquaz ücretli değil tamamen ücretsiz açık kaynak kodlu olan bir muhasebe programıdır. Muhasebe programını sürekli olarak kullanacak ve ücretsiz bir muhasebe programı arıyorsanız Turquaz muhasebe programını ve açık kaynak kodlu programlar ne demek detaylı olarak öğrenmenizi tavsiye ederiz.

 11. Mustafa Arslan 10 Şubat 2018

  Kurulum gelmiyor.

  1. Moderatör 11 Şubat 2018

   Mustafa Bey, biraz önce programı kontrol ettiğimizde indirme ve kurulum sırasında hiç bir sorun ile karşılaşmadır.

   Buradan yine detaylı olarak yardımcı olmak için nasıl indireceğinizi ve kuracağınızı tekrar anlatalım. İlk olarak sitede ortada yer alan indirme linki ile Turquaz programını indiriniz.

   İndirme bittiğinde kurulum dosyası bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz klasörde yer alacaktır. Kurulumu başlatınız.

   Şu anda Turquaz_Windows_08_Beta5 versiyonu olduğundan bu indirmeyi anlatıyoruz ilerleyen günlerde sürüm değişebilir ama kurulum mantığı yine aynı olacaktır. Kurulumu başlattığımızda size nereye kurmak istediğinizi ilk ekranda soracaktır. Direk indirdiğiniz yere kuracaksanız hiç bir değişiklik yapmadan “Install” butonuna basınız.

   Aynı klasör içerisinde TURQUAZ klasörüne ve çıkan klasörde içerisinde bulunan turquaz.bat dosyasını çalıştırınız.

   Gelen pencere kullanıcı adı: admin şifre: admin olarak giriniz ve ok tuşuna basarak muhasebe programına giriş yapınız, Turquaz muhasebe programının kurulumu ve başlatılması bu şekildedir.

 12. Salih Çetin 14 Aralık 2017

  Program içerisinde modül veya başka bir ek uygulama için satın alma istiyor mu? Çoğu programda ücretsiz diye indirip kullanıyoruz daha sonra yok şu parası yok bu parası zamanımızdan çalıyorlar.

  1. Moderatör 14 Aralık 2017

   Turquaz muhasebe programı açık kaynak kodlu olduğundan tamamen ücretsizdir. Program içerisinde hiç bir alanda ücret talep edilmiyor. Çok eski bir muhasebe programı olduğundan bugüne kadar hiçbir hizmet için para istenildiğini görmedik.

   Size tavsiyemiz ücretsiz bir muhasebe programı arıyor ve ileri tarihlerde sorun olmasını istemiyorsanız Turquaz muhasebe programını tavsiye ederiz. Birçok ücretsiz muhasebe programlarından hem detaylı hem de kolay kullanıma sahip bir muhasebe programıdır.