Turquaz – Tamamen Ücretsiz Full Muhasebe Programı

Turquaz açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz olarak sunulan muhasebe programıdır.

Turquaz küçük ve orta ölçekli işletmelerin basit ve orta ölçekli muhasebelerini tutabilecekleri modül destekli sürekli olarak geliştirilen bir muhasebe programıdır. Tüm Windows işletim sistemi ile uyumludur. Windows 10 da dahil olmak üzere tüm Windows işletim sistemlerinde kullanıla bilir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 23.8 MB | İşletim Sistemi: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP | Yapımcı: Turquaz


Turquaz İndir


Turquaz Muhasebe Programı Kurulumu

İndirmiş olduğunuz muhasebe programını bilgisayarınızda kurmak için çalıştırınız. İlk kurulum size programı nereye kurmak istediğinizi soran ekranı göreceksiniz. İndirdiğiniz dosya üzerinden kurulum yerinde değişiklik yapmazsanız direk olarak indirilen yere Turquaz muhasebe programı kuracaktır onaylayarak devam edebilir veya kurulum yerini değiştirerek onaylayabilirsiniz.

Muhasebe programı kurulduktan sonra klasör içerisinde Türkçe olarak nasıl çalıştıracağınızı göreceğiniz yükleme metini açınız ve orada bahsedilenleri aynen bilgisayarınızda uygulayınız.

Bu işlemlerin bitiminde kullanıcı adı ve şifre size soracaktır. İki ekranda admin ve admin kullanıcı adı: admin şifre: admin yazarak giriş yapabilirsiniz. Bu şifreleri program içerisinde değiştirebilirsiniz. Değiştirmenizi de öneririz siz istediğiniz şifreyi girebilirsiniz. Kullanıcı adı da yine öyle istediğiniz kullanıcı adını girebilirsiniz.

Program kullanıma hazır, artık stok, cari, irsaliye, fatura, çekler, banka, şirket bilgileri ve diğer muhasebe işlemlerini ücretsiz olarak bilgisayarınızda tutmaya başlayabilirsiniz. Şu anda en çok kullanılan ücretsiz muhasebe programıdır Turquaz muhasebe programı.

Moderatör

Ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programları indir. Site içerisinde editörlerden destek al. indirplayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bize bildirebilirsiniz. Soru veya sorunlarınıza editörler tarafından cevap verilecektir.

Turquaz – Tamamen Ücretsiz Full Muhasebe Programı Hakkında Yazılan Yorum ve Destek İsteği: 8 Adet.

 1. mehmet

  merhaba fatura kaydederken muhasebe entegrasyonu yapılamadı cari ve stok kartı muhasebe bağlantılarını kontrol edin diyor tüm kodları tanımladım ama yine muhasebe tarafına kayıt yapmıyor

  • Moderatör

   Mehmet Bey, Turquaz muhasebe için siz stok kartı girerken yani stok kartı oluştururken muhasebe kodlarının tümünü eksiksiz olarak girmediğiniz içinz entegrasyonu yapılamadı cari ve stok kartı ve muhasebe bağlantılarını kontrol edin uyarısı alıyorsunuz. Hata değilde eksiklik desek daha doğru olur. Eksik girişler için bu uyarıyı verir Turquaz muhasebe programı.

   Önceden yaptığınız işlemler için de muhasebe kodlarını doğru ve eksiksiz olarak girdiğinize emin olunuz. Sorun tekrarlarsa yazabilirsiniz.

  • Moderatör

   Merhabalar, bu sorduğunuz muhasebe programı için yani Turquaz muhasebe için ilk bilgi verelim daha sonrada genel bilgilendirme yapalım. Turquaz muhasebe programı tamamen açık kaynak kodlu, açık kaynak kodlu demek birden çok kişi tarafından kar amacı gütmeyen hizmet diyebilirsiz sunulan bir programdır. Dağıtımı ve kullanımı tamamen serbesttir.

   Site genelinde ise yapımcı tarafından neye müsaade edilirse o şekilde sitede yayına alınmaktadır. Bir muhasebe programı yapımcı tarafından ücretsiz olarak kullanıcıların kullanımına müsaade ediliyorsa site içerisinde lisans kısmında ücretsiz, deneme sürümü olarak kullanılmasına müsaade eliyorsa deneme sürümü olarak yayına alınmaktadır.

   indirplayer.com yapımcı tarafından sunulan programları bir bütün halinde size sunar, ücretsiz olanlarda ücretsiz deneme sürüm olanlarda ise deneme sürümü olarak belirtilerek indirmeniz sağlanır.

   Turquaz ve diğer ücretsiz muhasebe programlarından bahsediyoruz. Kullanmanız da hiçbir sakınca yoktur.

   Yapımcı izin verdiğinden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bahsi geçen Turquaz muhasebe programın geçmişi çok eskidir. Bilginiz olması adına tekrar hatırlatmak gerekirse Turquaz ücretli değil tamamen ücretsiz açık kaynak kodlu olan bir muhasebe programıdır. Muhasebe programını sürekli olarak kullanacak ve ücretsiz bir muhasebe programı arıyorsanız Turquaz muhasebe programını ve açık kaynak kodlu programlar ne demek detaylı olarak öğrenmenizi tavsiye ederiz.

  • Moderatör

   Mustafa Bey, biraz önce programı kontrol ettiğimizde indirme ve kurulum sırasında hiç bir sorun ile karşılaşmadır.

   Buradan yine detaylı olarak yardımcı olmak için nasıl indireceğinizi ve kuracağınızı tekrar anlatalım. İlk olarak sitede ortada yer alan indirme linki ile Turquaz programını indiriniz.

   İndirme bittiğinde kurulum dosyası bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz klasörde yer alacaktır. Kurulumu başlatınız.

   Şu anda Turquaz_Windows_08_Beta5 versiyonu olduğundan bu indirmeyi anlatıyoruz ilerleyen günlerde sürüm değişebilir ama kurulum mantığı yine aynı olacaktır. Kurulumu başlattığımızda size nereye kurmak istediğinizi ilk ekranda soracaktır. Direk indirdiğiniz yere kuracaksanız hiç bir değişiklik yapmadan “Install” butonuna basınız.

   Aynı klasör içerisinde TURQUAZ klasörüne ve çıkan klasörde içerisinde bulunan turquaz.bat dosyasını çalıştırınız.

   Gelen pencere kullanıcı adı: admin şifre: admin olarak giriniz ve ok tuşuna basarak muhasebe programına giriş yapınız, Turquaz muhasebe programının kurulumu ve başlatılması bu şekildedir.

 2. salih çetin

  Peki program içerisinde modül veya başka bir ek uygulama için satın alma istiyor mu çoğu programda ücretsiz diye indirip kullanıyoruz daha sonra yok şu parası yok bu parası zamanımızdan çalıyorlar.

  • Moderatör

   Turquaz muhasebe programı açık kaynak kodlu olduğundan tamamen ücretsizdir. Program içerisinde hiç bir alanda ücret talep edilmiyor. Çok eski bir muhasebe programı olduğundan bugüne kadar hiçbir hizmet için para istenildiğini görmedik.

   Size tavsiyemiz ücretsiz bir muhasebe programı arıyor ve ileri tarihlerde sorun olmasını istemiyorsanız Turquaz muhasebe programını tavsiye ederiz. Birçok ücretsiz muhasebe programlarından hem detaylı hem de kolay kullanıma sahip bir muhasebe programıdır.