TurSes – Ücretsiz Türkçe Metin Seslendirme ve Ses Kayıt Programı

TurSes Delphi programı ile yapılmış ücretsiz metinleri seslendirme programıdır.

Özelliklerinden sırası ile dosya yeni, aç, kapat, farklı kaydet ve çıkış bölümleri mevcut. bunlar Windows programlarında bilinen dosya işlevlerine sahiptir. Düzen seçiminde kes, kopyala, yapıştır, tümünü seç ve font bölümleri var. Ses kalitesi Türkçe olmasına rağmen kalitesi düşük ince ayarlamalar ile kısmen düzeltilebilir.

Windows programlarında bilinen editör işlevlerine sahiptir. Yardım ilgili açıklamaları bulabileceğiniz bir bölümdür. Ayarlar ile ses şiddet ayarı ve okuma hızı (heceleme, yavaş okuma ve normal okuma) seslendirme için bu program kendi bünyesinde bulunan basit Türkçe hecelerden oluşan sesleri kullanır. Seslendirmeyi kelime veya metni işaretleyip yapabilirsiniz. Metin seçili olmadığında program yüklü olan dosyanın tamamını seslendirir. Bu program *.rtf uzantılı dosyaları da yükler ve seslendirme yapabilirsiniz.

F5 kısa yol tuşu ile seslendirme yapılabilir. Seslendirme sırasında okumayı durdurur, ve dosyayı başa alır. f6 kısa yol tuşu ile seslendirme durdurulabilir.


Lisans: Ücretsiz | Boyut: 3.2 MB | İşletim Sistemi: Windows 11, 10, 8, 7 | Yapımcı: TurSes


TurSes – Ücretsiz Türkçe Metin Seslendirme Programı İndir


TurSes Bilgisayarda Çalıştırma

Kurulum gektirmeyen bir programdır. turses.zip dosyasını açarak klasör içerisinde bulunan TurSes.exe dosyasını çalıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Menüler seçiminde ince ayarlama yapabiliyorsunuz. Heceleme, hızlı okuma, normal okuma gibi ayarları yine menü seçiminden yapabilirsiniz.

Programın içerisine hazır bir metini kopyala yapıştır ile yazarak kopyala yapıştır özelliği sayesinde seslendireceğiniz hazır metinleri yazma ile uğraşmaya gerek duymazsınız.

Etiket(ler):

Moderatör

indir Player ticari, mesleki, eğitim, dini ve diğer programlar. Site içerisinde moderatörlerden destek al. indirPlayer.com - Destekli İndirme.

Yorum Yaz veya Destek İste

Program ile ilgili olarak sorun veya yardım istediğinizi yorum alanından yazarak bildirebilirsiniz. Site moderatörleri tarafından cevap verilecektir.